KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Jan Niuk obchodził 100. rocznicę urodzin

Dodano:
garwolin - Jan Niuk obchodził 100. rocznicę urodzin

Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „100 lat” z racji wyjątkowego jubileuszu trzeba było zmodyfikować na „200 lat”. Tą niecodzienną uroczystość 100. rocznicy urodzin, na początku marca obchodził mieszkaniec wsi Łucznica pan Jan Niuk. Z tej okazji z życzeniami zdrowia i długowieczności dostojnego jubilata odwiedzili: burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian wraz sekretarzem miasta i gminy Pilawa Bernardą Mikos, z-cą kierownika USC w Pilawie Moniką Śniegucką i sołtysem wsi

 Łucznica Karoliną Wawer. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Garwolinie Ignacy Kozak oraz Maria Mucha i członkowie najbliższej rodziny.- W dniu tak pięknego jubileuszu urodzin składamy serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym, dużo wytrwałości, nadziei i siły do pokonywania wszelkich trudów oraz samych radosnych dni w gronie życzliwych, troskliwych najbliższych sercu osób. Tak wzniosła i wyjątkowa chwila jaką jest rocznica 100. urodzin nie zdarza się często w naszej gminie. Doświadczył pan ogromnego daru, dane było panu przeżyć wiek naszej polskiej historii. Ten sędziwy wiek stanowi skarbnicę doświadczeń dla kilku pokoleń naszych mieszkańców. Był pan świadkiem, i uczestnikiem tragicznych dziejów naszego narodu, doświadczył pan zapewne wielu trudów i radości życia - mówiła burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian wręczając Jubilatowi bukiet kwiatów, księgę gratulacyjną oraz upominek.

Życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i wielu lat życia w szczęściu i radości złożył także Ignacy Kozak- kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Garwolinie wręczając Jubilatowi bukiet kwiatów wraz z decyzją prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o przyznaniu świadczenia honorowego.

REKLAMA:


Pan Jan Niuk, urodził się w marcu 1920r. w Łucznicy, ożenił się z Heleną z domu Kurowską 26.02.1951r w Osiecku. Małżonkowie po ślubie zamieszkali w Łucznicy w rodzinnym domu pana Niuka, gdzie razem pracowali w gospodarstwie i wychowywali córkę Krystynę. Poza pracą w rolnictwie pan Niuk był zatrudniony jako palacz centralnego ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej w Otwocku. Doczekał się 6 wnuków, 13 prawnuków i 2 praprawnuków. Dzisiaj w wieku 100 lat, pan Jan Niuk cieszy się dobrym zdrowiem pogodą ducha i wsparciem rodziny. W wolnych chwilach samodzielnie czyta prasę katolicką i dużo się modli. Ma doskonałą pamięć i dlatego z wielką przyjemnością słucha się jego wspomnień. Wiele w życiu przeżył i na własne oczy widział zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni całego wieku. Razem z najbliższą rodziną i przyjaciółmi tworzą atmosferę przepełnioną miłością i wzajemnym szacunkiem. To właśnie stąd bierze się radość życia pana Jana oraz życzliwość dla ludzi.

Po przekazaniu życzeń, gratulacji i prezentów zaśpiewano szanownemu jubilatowi tradycyjne "Dwieście lat"- nie zabrakło również tortu i tradycyjnego kieliszka szampana. Sto lat to za mało panie Janie! Życzymy więc kolejnych lat w zdrowiu i otoczeniu kochającej rodziny!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 18

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 7ac8478fe9) Odpowiedz

miło popatrzeć :) wszystkiego najlepszego :)