KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Policjanci stanowczo interweniują wobec łamiących zakazy

Dodano:
garwolin - Policjanci stanowczo interweniują wobec łamiących zakazy

Kilkuset złotowe mandaty karne otrzymało 6 mieszkańców powiatu garwolińskiego za złamanie nowych przepisów porządkowych związanych z epidemią koronawirusa. Policja ostrzega że w stosunku do osób łamiących nowe obostrzenia zasada ,,zero tolerancji” będzie kontynuowana. Wynika to z troski o bezpieczeństwo nas wszystkich.


Funkcjonariusze z garwolińskiej komendy policji wspólnie z WOT codziennie sprawdzają , czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad. Sprawdzają, czy osoby te faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy.

Tak samo wygląda sytuacja na terenie naszego miasta i powiatu. Wspólne patrole kontrolują, czy mieszkańcy stosują się do nowych przepisów, m.in. pod kątem zgromadzeń, czy też grupowania się. Policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolują autobusy i busy, w tym przewoźników prywatnych, czy realizują nowe przepisy.

REKLAMA:


- Zdecydowana większość osób stosuje się do wprowadzonych zaleceń, które mają jeden cel - zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa- za to im dziękujemy. Jednak zdarzają się przypadki, jak te z minionego tygodnia, gdzie osoby w sposób lekceważący podchodzą do panującego zagrożenia. Ostrzegamy, że w stosunku do takich osób będziemy działać za każdym razem zdecydowanie. Łącznie policjanci interweniowali ponad 20 razy, interwencje dotyczyły złamania zakazu dotyczącego zgromadzeń się oraz przemieszczania. Informujemy, że w każdym przypadku złamania obowiązujących zakazów w trosce o życie i zdrowie wszystkich naszych mieszkańców reakcja garwolińskich policjantów będzie stanowcza. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich i aby uniknąć konsekwencji karnych respektujmy zalecenia służb – mówi asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy KPP w Garwolinie.

Przypominamy także, że osoby poddane kwarantannie mają prawny obowiązek instalacji aplikacji ,, KWARANTANA DOMOWA", która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ludzie (, #IP 3c16f80f81) Odpowiedz

Nie reagujcie na zaczepki policji . Róbcie swoje .Policja niech zajmuje się złodziejami ,bandyctwem itp a nie zwykłymi ludzmi.

To koniec nadinterpretacji przepisów milicjantów nakładających mandaty za wymianę opon zimowych na letnie. (, #IP a3496de0df) Odpowiedz

Informacja z ministerstwa: wymiana opon jest legalna, ale jeśli używamy auta do zaspokajania tzw. niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego (tzn. zakupy, wizyty u lekarza, dojazd do apteki, dojazd do pracy), to wymiana opon, od której może być uzależnione bezpieczeństwo osób poruszających się samochodem i innych uczestników ruchu, jest jak najbardziej uzasadniona i dopuszczalna. Jeżeli samochód jest wykorzystywany do wykonywania czynności zawodowych i zadań służbowych, to wizyta w serwisie w celu wymiany w nim opon również mieści się w granicach dopuszczalnych wyjątków od zakazu nieuzasadnionego przemieszczania się. Kto zapłacił może się ubiegać o zwrot pieniędzy niesłusznie nałożonego mandatu przez milicjanta...

EMKA (, #IP ff6f319675) Odpowiedz

100-100 milicja znowu teraz patroluje z zomowiewcami...hehehee

jak mogę zarazić (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

jeżdżę rowerem sam, jak mogę kogoś zarazić. Nie życzę sobie żadnych kontroli policji która mogła mieć kontakt z zarażonym. Jak będę uciekał przed policja to nie dlatego że się ich obawiam, tylko tego że nie chcę mieć z nimi kontaktu. Nie ma stanu wyjątkowego, więc czemu środki są wyjątkowe?

A tak konkretnie (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

to za co zostali ukarani? Przepisy są bardzo niejasne co wolno a co nie i tak naprawdę to wszystko zależy od tego na jakiego policjanta się trafi. Pijaczków gromadzących się w celu wspólnego spożywania alkoholu to jak najbardziej powinni ścigać ale gdzieś ukarali za mycie samochodu na myjni bezdotykowej.

absurd (, #IP f73f627611) Odpowiedz

Sami jeżdzą i czepiają się ludzi a co najgorsze mogą zarazić tych kontrolowanych . Niech jeżdzą i informują albo rozpędzają zgromadzenia . Najlepiej niech idą na wolne i siędzą w domach .

Wszystko super!! (, #IP 9142071ac8) Odpowiedz

Tylko że artykuł ma niwiele wspólnego z rzeczywistością. Wróciłem do kraju w czwartek, do dziś żadnej kontroli, w aplikacji jeszcze mnie nie ma. Sanepid zwala winę na straż graniczną, oni na sanepid i tak w kółko. Jeden wielki burdel na kółkach. Wiem że nie jestem odosobnionym przypadkiem.