KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

W środę pierwsze postojowe na kontach przedsiębiorców

Dodano:
garwolin - W środę pierwsze postojowe na kontach przedsiębiorców

Ponad 86 tysięcy przedsiębiorców otrzyma w środę przelew w ramach pomocy o świadczenia postojowe – poinformowała we wtorek prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Do 14 kwietnia złożono ponad 570 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Ponad 450 tys. dotyczy zwolnienia ze składek ZUS, 97 tys. to wnioski o świadczenie postojowej dla samozatrudnionych, a ponad 9 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców.

„Pierwsi przedsiębiorcy otrzymają pomoc już w najbliższą środę, 15 kwietnia. Wówczas to ZUS przeleje na konta 86,2 tys. osób pierwsze środki o postojowe. Daje to łącznie kwotę ponad 172 mln złotych. Najwięcej pieniędzy zostanie przelanych do przedsiębiorców w Gdańsku, Warszawie i Krakowie” – powiedziała prezes ZUS.

„Robimy wszystko co w naszej mocy, aby pomoc dotarła do przedsiębiorców jak najszybciej, dlatego uruchomiliśmy specjalny system do automatycznej obsługi dokumentów. Ułatwi nam to weryfikację składanych wniosków” – podkreśliła prof. Gertruda Uścińska.

REKLAMA:


Na początku kwietnia w życie weszły przepisy tzw. tarczy antykryzysowej. Przewidują one, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości na raty oraz o świadczenie postojowe.

„Zachęcamy do składania wniosków za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE). To zdecydowanie przyspieszy ich obsługę. Warto zwrócić też uwagę, że ponad 80 proc. złożonych tą drogą dokumentów zostało rozpatrzonych automatycznie” – podkreśliła profesor Uścińska.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnienia ze składek. W tej sytuacji prowadzący firmy nie muszą się śpieszyć ze złożeniem wniosku. Mają na to czas do 30 czerwca.

Wnioski do ZUS można składać elektronicznie lub papierowo. Informacji udzielają doradcy ds. ulg i umorzeń dostępni na infolinii ZUS (tel. 22 560 16 00).

Zakład uruchomił też dodatkowe infolinie dla przedsiębiorców 22 290 87 02 oraz 22 290 87 03. Dostępny jest również numer tel. 22 290 87 01 – obsługa w sprawie świadczeń z tytułu kwarantanny lub izolacji oraz zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

Proszę o przywrócenie targu w każdą środę w Garwolinie bo ludzie nie mają już za co żyć!!!!To jest skandal markiety otwarte i nie ma wirusa tak!!!!! A na powietrzu jest !!! Banda wariatow

Pomoc (, #IP f8f05ec86a) Odpowiedz

Pomoc dostali przedsiębiorcy. Pracownicy ograniczenie praw wydłużenie godzin pracy albo inne kombinacje czasem pracy. Po to była pomoc by niczego nie zmieniać. To celowe działania. Dostali banki najwięcej później przedsiębiorcy i na koniec nieco zleceniobiorcy. Oni mają za co żyć. Natychmiast wprowadzić zakaz zwolnień a dokonane uznać za nieskuteczne.

Koronaświrus (, #IP 1806c9111e) Odpowiedz

Wyrzućcie telewizory!!!! Obejrzyjcie dziś test na polskość w sejmie, gdzie -tak w skrócie- głosowane będzie 447. Jak zachowa się Woźniak?

i nie tytlko (, #IP 685d6baaf9) Odpowiedz