KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Policjant namierzył i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Dodano:
garwolin - Policjant namierzył i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Pilawie czasie wolnym od służby namierzył pijanego kierowcę. 28-latek kierował vw mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo.

Tym razem policjant z posterunku w Pilawie w czasie wolnym od służby namierzył i pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Policjant na sklepowym parkingu zauważył mężczyznę który wsiada do samochodu i odjeżdża osobowym vw, a jego stan wskazuje że jest pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusz ruszył za pojazdem, aby udaremnić dalszą jazdę kierowcy, a o całej sytuacji powiadomił policjantów z Pilawy. Mężczyzna na widok radiowozu porzucił pojazd i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 28-latek w swoim organizmie ma ponad 2 promile alkoholu.

REKLAMA:


Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Szybka i zdecydowana interwencja policjantów pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy, stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.