KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

W Górznie powstanie Gminna Biblioteka z Muzeum Regionalnym

Dodano:
garwolin - W Górznie powstanie Gminna Biblioteka z Muzeum Regionalnym

W Górznie trwają przygotowania do realizacji inwestycji, która pochłonie kilka mln zł. Do 2022r. przy Szkole Podstawowej w Górznie ma powstać budynek, w którym znajdzie się Gminna Biblioteka Publiczna i Muzeum Regionalne.

- Jesteśmy na etapie przygotowywania kolejnej inwestycji z perspektywą realizacji w latach 2021-2022 - mówi wójt gminy Górzno Waldemar Sabak. - Jest to budynek wielofunkcyjny - Gminnej Biblioteki Publicznej z salą multimedialna oraz salą przeznaczoną na muzeum, czy izbę tradycji. Będziemy chcieli przejąć część zgromadzonych pamiątek po śp. Stanisławie Owczarczyku z Wólki Ostrożeńskiej oraz wykorzystać te przedmioty, które są w Izbie Historycznej w Górznie, żeby stworzyć taką prawdziwą izbę regionalną – informuje włodarz.

Projekt ma być opracowany do końca tego roku, a prace budowlane mają rozpocząć się w 2021r..
- Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ jest skierowane głównie do dzieci, do młodzieży z terenu naszej gminy, ale także będzie możliwość wykorzystania tego obiektu przez prężnie działające koła gospodyń wiejskich, i będzie służyć podtrzymaniu naszej tradycji regionalnej i historii. Naszym zadaniem jest kultywować tę pamięć o naszych przodkach – mówi Waldemar Sabak.

REKLAMA:


Włodarz zaznacza, że inwestycja nie tylko poprawi komfort odwiedzających bibliotekę, ale też spowoduje, że uczniowie będą mieli więcej miejsca w szkole.
- Zrealizowanie tej inwestycji zwiększy możliwości szkoły, bo biblioteka przeprowadzi się do nowych pomieszczeń, a szkoła skorzysta z pomieszczeń po bibliotece. To jest niezbędne w kolejnych latach, żeby w naszej szkole nauka odbywała się na jedną zmianę. Mamy przyrost urodzeń dzieci na terenie naszej gminy, a od roku obecnego mamy już trzy „zerówki”. Ten trend będzie się utrzymywał. Chcemy stwarzać jak najlepsze warunki dla dzieci - zaznacza wójt.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

muzeum (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

A jakiego regionu będzie to muzeum, bo jedno już mamy. W Korytnicy - muzeum południowego Mazowsza.

(, #IP c580736ee1) Odpowiedz

muzeum południowego Górzna :)

Czy to ważne? (, #IP 454ce73e16) Odpowiedz

Ważne, że będzie to muzeum na miarę naszych możliwości i nikt nam nie powie, że nie mamy, bo mamy :)

Na obecnym placu zabaw? (, #IP 277a028fd7) Odpowiedz

Może ktoś doprecyzować czy prawidłowo odczytałem lokalizację z mapki...?

(, #IP d6838b3d1c) Odpowiedz

Tak. Na obecnym placu zabaw, który zostanie przeniesiony, na drugą stronę szkoły, przy ogrodzie.