KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Ukradli samochody za 280 tys. zł

Dodano:
garwolin - Ukradli samochody za 280 tys. zł

Trzej mieszkańcy Garwolina w wieku 33, 35 i 37 lat najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież dwóch samochodów o wartości blisko 280 tys. złotych. Do kradzieży doszło cztery dni temu w Lublinie. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów w „dziupli” samochodowej, podczas demontażu jednego z nich.

Do kradzieży dwóch drogich samochodów z lubelskich ulic doszło przed czterema dniami. Łupem sprawców padł mercedes wartości blisko 200 tys. złotych oraz honda wartości 80 tys. złotych. Nad tą sprawą pracowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Podjęte ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy na teren powiatu garwolińskiego, gdzie miała znajdować się „dziupla” samochodowa.

W trakcie czynności policjanci z Lublina wspierani byli przez kryminalnych z Komendy Powiatowej w Garwolinie. Funkcjonariusze od razu po uzyskaniu informacji weszli na posesję. Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni. Zostali zatrzymani w trakcie demontażu skradzionego w Lublinie mercedesa. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci odnaleźli elementy nadwozia, części oraz podzespoły z co najmniej czterech skradzionych pojazdów. Wszystkie pojazdy zostały zabezpieczone i trafiły na policyjny parking.

REKLAMA:


Trzej mieszkańcy Garwolina w wieku 33, 35 i 37 lat zostali przewiezieni do Lublina. Funkcjonariusze doprowadzili ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

To już kolejna sprawa dotycząca kradzieży samochodów rozwiązana przez policjantów z KMP w Lublinie. W tym roku funkcjonariusze notują wzrost wykrywalności o blisko 30 procent w stosunku do roku ubiegłego.

KG, lubelska.policja.gov.pl

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

??? (, #IP 6a157cd336) Odpowiedz

Ludzie czy wy się w ogóle zastanawiacie? Czy myślicie że złodziej który ma sprzęt żeby ukraść taki samochód będzie się bawił w jego rozbieranie? Nie pójdzie i u kradnie następny a rozbiórką trudnią się paserzy którzy takie samochody kupują i sprzedają na cześci więc następnym razem jak będziecie kupować tańsze dobre części to się zastanówcie skąd one pochodzą. Nie będzie popytu będziecie się zaopatrywać w częściach oryginalnych nowych z fabryki nie będzie kradzieży.

Prawda stara jak świat (, #IP ed3ed22c7b) Odpowiedz

Na każdego cwaniaka przyjdzie pora lub z innej beczki na każdego cwaniaka znajdzie się lepszy.

(, #IP 6c37eae5f6) Odpowiedz

Tylko pewnie o gps zapomnieli :)

Garwolyyńska (pseudo) "gangsterska" mentalność (, #IP 5a83ed6416) Odpowiedz

Od dawna ciekawi mnie skąd w tym grajdołku taka mentalność się wzięła?? Każdy jeden bedok czuje się, że on jest największy gangster kozok i cwoniok! Co to nie on! Nosi się jakby był Pablo Escobarem! Uważaj na niego! A na koniec się okazuje, że to tylko banda klaunów co sobie powkładali jakieś iluzje do głowy i kończą jak ci tutaj, albo jak ci najgroźniejsi, najsztywniejsi z zeznaniami na kolegów. Hahahaha niezły kabaret z tych garwolyńskich gangsterów xD

Nicola (, #IP ed3014b80a) Odpowiedz

wszyscy tubylcy wg są dumni z naszych ziomali, zajumać mercedesa potrafią tylko chłopaki wg. brawo.

Idiotko (, #IP ab1688c107) Odpowiedz

Z czego dumna jesteś? Ze zlodziei? Jprd co za patologia się chowa w tych blokowiskach!

do IP ab1688c107 (, #IP 24487b3225) Odpowiedz

wow ! elokwenty wyksztalocony erudyta... przecież komentarz powyżej to sarkazm .. what a moron!