KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (25 -31 maja 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (25 -31 maja 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


25 maja 2020 r.

Podtopiona droga oraz parking w Garwolinie

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w wyniku intensywnych opadów deszczu podtopiona została ulica Olimpijska oraz parking w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy OSP.

27 maja 2020 r.

Pożar suszarni w zakładzie Brüggen w Celejowie

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynął sygnał z systemu monitoringu o pożarze w zakładzie produkcyjnym Brüggen w Celejowie. Po przybyciu pierwszego zastępu straży ustalono, że doszło do zapalenia się produktów w instalacji suszarni na terenie zakładu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany gaśniczej na źródło pożaru, co doprowadziło do jego ugaszenia. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

28 maja 2020 r.

Konar drzewa na drodze w miejscowości Wilga

Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na drodze gminnej w miejscowości Wilga leży konar drzewa i uniemożliwia przejazd. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu konara z jezdni. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


29 maja 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wilga

Po godzinie 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilga, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Samochodem podróżował mężczyzna, który był zakleszczony w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie ewakuowano go z pojazdu i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W samochodzie odłączono również źródło zasilania elektrycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

30 maja 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Sulbiny

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sulbiny, gdzie samochód osobowy marki Seat Toledo zderzył się z przyczepką jednoosiową, która wypięła się z samochodu osobowego marki Mazda Premacy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających ponad cztery godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

31 maja 2020 r.

Zdarzenie drogowe na drodze S17

Przed godziną 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze S17, na wysokości miejscowości Czyszkówek, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia źródła prądu w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad sześć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.