KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Podsumowali szkolenia w ramach projektu Cyfrowy Obywatel

Dodano:
garwolin - Podsumowali szkolenia w ramach projektu Cyfrowy Obywatel

Gmina Wilga zakończyła realizację szkoleń w ramach projektu pn.: „Cyfrowy obywatel województwa mazowieckiego”. Szkolenia organizowane były w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wartość uzyskanego dofinansowania dla gminy Wilga wyniosła: 80.640,00 PLN. Laptopy zakupione w ramach projektu trafiły to gminnej szkoły podstawowej.

Zadaniem szkoleń było wykształcenie w uczestnikach podstawowych kompetencji cyfrowych, zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób, przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. W szkoleniu uczestniczyły 144 osoby w wieku powyżej 25 lat, kobiety i mężczyźni, w tym osoby niepełnosprawne i seniorzy 65+. Utworzonych zostało 12 grup szkoleniowych i zrealizowano 6 modułów,  w tym: kultura w sieci, mój biznes w sieci, moje finanse w sieci, rodzic w internecie, tworzę własną stronę internetową – bloga oraz działam w sieciach społecznościowych. Program szkoleniowy realizowany był w budynku gminy Wilga.

Do realizacji zadania, zatrudniono profesjonalnych instruktorów, posiadający kompetencje metodyczne, techniczne i pedagogiczne.
Władze gminy mają nadzieję, że szkolenia spełniły  oczekiwania, a zdobyta wiedza i doświadczenie będzie służyć przede wszystkim przy korzystaniu z różnego rodzaju e-usług publicznych i ułatwiać posługiwanie się wszelkimi nowinkami technologicznymi oraz internetem.

REKLAMA:


Dzięki czynnemu udziałowi mieszkańców gminy Wilga w zajęciach, jedna ze szkół podstawowych otrzymała 1 czerwca 2020 roku to jest w Dniu Dziecka zakupione w ramach projektu laptopy w ilości 12 sztuk!
Dzieci będą mogły korzystać z profesjonalnego sprzętu komputerowego podczas codziennych zajęć szkolnych!

Oficjalne przekazanie odbyło się w gminie Wilga. Laptopy z rąk wójta gminy Wilga Bogumiły Głaszczki odebrał dyrektor szkoły Paweł Dziubak. Podpisano też stosowne dokumenty, przekazujące sprzęt szkole.

- Cieszymy się, że laptopy trafiają do naszych uczniów, do naszych dzieci właśnie dziś, w dniu ich święta, w Dniu Dziecka. Niech służą naszym pociechom w zdobywaniu szerokiej wiedzy i wykształcenia, aby w przyszłości mogły realizować wszystkie swoje plany i marzenia, te osobiste i te zawodowe, również te związane z naszą gminą, ich miejscem rodzinnym – podsumowała wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.