lemar lipiec 2021

Garwolin Sport

XI edycja biegu Avon Kontra Przemoc. Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą

Dodano:
garwolin - XI edycja biegu Avon Kontra Przemoc. Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie. Firma Avon przekaże „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia 25 tysięcy zł za osiągnięcie 25 tysięcy kilometrów przez wszystkich uczestników. Wystarczy tylko dołączyć do grupy #KilometryKontraPrzemoc w aplikacji Endomondo i zacząć biec!


Tegoroczna edycja biegu „Avon Kontra Przemoc #biegnijzGarwolinem” odbędzie się  w zupełnie nowej formie. Tym razem zawodnicy nie spotkają się osobiście na linii startu, ale niezmiennie wszyscy będą biec w jednym celu. Za każdy pokonany kilometr przez zarejestrowanych uczestników firma Avon przekaże 1 zł na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Udział mogą wziąć wszyscy chętni, bez względu na to, gdzie się znajdują. W tej formie biegu każdy, niezależnie od swoich umiejętności, może wesprzeć akcję, przebiegając nawet 1–5 km, a wspólnie możemy osiągnąć niesamowite wyniki. Aby dołączyć do akcji, wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Endomondo, dołączyć do grupy: #KilometryKontraPrzemoc i zbierać fundusze na walkę ze zjawiskiem przemocy, biegając w terminie od 21 czerwca do 5 lipca.

– To wyjątkowa edycja biegu, która odbędzie się w szczególnych okolicznościach. Choć nie możemy się spotkać, to razem będziemy pokonywać i zbierać kilometry dla „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia – podkreśla Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie, i dodaje: Zwłaszcza teraz jest to szczególnie ważne, ponieważ izolacja społeczna spowodowana pandemią znacznie utrudnia osobom doświadczającym przemocy zwrócenie się o pomoc. Dlatego, pomimo przeciwności losu, tegoroczny bieg odbędzie się i po raz kolejny wspólnie przeciwstawimy się zjawisku przemocy.

REKLAMA:


Z racji tego, że nie będą sprzedawane pakietów startowych, uruchomiona zostaje specjalna zbiórka: https://zrzutka.pl/5uzgu5 , dzięki której każdy – biegacz, kibic czy sympatyk garwolińskiego biegu – może dołożyć swoją małą cegiełkę na ten cel. Akcję można także wesprzeć, kupując produkty Avon z symbolem nieskończoności, a dochody z ich sprzedaży są przekazywane między innymi na działalność „Niebieskiej Linii” IPZ. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest osobom doświadczającym przemocy oraz ich dzieciom.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału i dzielenia się informacjami o inicjatywie w mediach społecznościowych. Można to zrobić poprzez dodanie do swoich postów i zdjęć na Facebooku, Instagramie czy Twitterze dedykowanych hashtagów: #AvonKontraPrzemoc, #biegnijzGarwolinem, #KilometryKontraPrzemoc.

Coroczny bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie, a jego sponsorem jest Avon Operations Polska.

Więcej informacji o biegu dostępne jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl oraz na profilu FB: www.facebook.com/AVONKontraPrzemoc.

---
Avon Kontra Przemoc
Firma Avon wierzy w świat, w którym kobiety i dziewczęta mogą żyć bez przemocy, dlatego w 2008 roku w Polsce została zainicjowana kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu i koncentrują się wokół edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy.

Dzięki funduszom, które firma zebrała w ramach kampanii Avon Kontra Przemoc i przekazała na działanie Niebieskiej Linii, pomoc uzyskały 23 883 osoby. W 2019 roku Avon we współpracy z fundacją Feminoteka rozpoczął akcję „Avon Kontra Przemoc – Skreśli niepotrzebne”, w ramach której powstała aplikacja Avon Alert dla ofiar przemocy i ich otoczenia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Na akcję społeczną można zawsze wpłacić (, #IP 4cc26017ad) Odpowiedz

bez tego całego wirtualnego biegania.

Wypchajcie się z bieganiem wirtualnym (, #IP 4cc26017ad) Odpowiedz

wirtualnie to sobie można posłuchać muzyki

Przepraszam za te słowa o wypchaniu się. (, #IP 4cc26017ad) Odpowiedz

Reakcja była emocjonalna, gdyż mam generalnie bardzo negatywny stosunek do biegów wirtualnych z wpisowym i medalem. Tego typu biegi wirtualne z wpisowym to moim zdaniem chęć dorobienia się organizatorów mimo epidemii! Np. zapisujesz się na wirtualny półmaraton białostocki. Wpłacasz. Później dostajesz medal ukończenia biegu białostockiego mimo, że nie biegniesz w Białymstoku a pod Garwolinem np. Wyciąganie kasy!

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Wpłata jest dobrowolna i w dodatku na akcję, organizatorzy nie dostają ani złotówki więc o jakim dorabianiu piszesz? Przeczytaj raz jeszcze i pomyśl. Można biegać i wspomóc szczytny cel. Im nas więcej tym lepiej, może nawet wybiegamy tyle km, że Avon wpłaci na akcję 25kPLN. Do czego wy się ludzie czepiacie?

Aha niedoczytałem (, #IP 4cc26017ad) Odpowiedz

to nie jest typowy bieg wirtualny z wpisowym i medalem. Cel szczytny, więc warto wesprzeć akcję!

niewolnik (, #IP e86cbb65a3) Odpowiedz

A fabryka od tygodnia zamknięta