Wiadomości z Garwolina

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyznom, którzy kradli kontenery na śmieci

Dodano:
garwolin - Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyznom, którzy kradli kontenery na śmieci

Nawet pięć lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Warszawy, których zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Mężczyźni kradli kontenery na śmieci z MOP-u na terenie powiatu garwolińskiego. Dużą czujnością wykazał się kierownik referatu dochodzeniowo-śledczego garwolińskiej jednostki, gdy wracał w niedzielę do domu po służbie. Zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za „znikanie” koszy na śmieci. Złodzieje sprzedawali towar na terenie gminy Górzno.

Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznani sprawcy dokonują kradzieży kontenerów na śmieci z parkingu usytuowanego przy trasie szybkiego ruchu na terenie powiatu garwolińskiego. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców. Dużą czujnością wykazał się kierownik referatu dochodzeniowo-śledczego garwolińskiej jednostki, gdy wracał w niedzielę do domu po służbie.

Zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn Mężczyźni w wieku 21 i 43-lat zostali zatrzymani na terenie gminy Górzno, to tam sprzedawali skradziony towar. Amatorzy koszy na śmieci podczas zatrzymania byli bardzo zaskoczeni. Skradziony towar został odzyskany, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

REKLAMA:


Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Wkrótce staną przed sądem, który zadecyduje o karze dla nich. Kodeks karny za kradzież przewiduje do 5 lat więzienia. Sprawa na charakter rozwojowy, gdyż do podobnych kradzieży dochodziło na terenie innego miasta.

Kierownik referatu udowodnił, że służba w szeregach policji to nie jest zwykła praca. Przyjęcie policyjnej odznaki to wzięcie na siebie dużej odpowiedzialności. Wstępujący do Policji muszą pamiętać, że policjantem jest się zawsze, a potrzeba niesienia pomocy, podjęcia interwencji, czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP bc946ed722) Odpowiedz

A ten który kupował to co bez winy

pol (, #IP 1f98f59673) Odpowiedz

no tak