lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Bitwa o Wozy. Do gmin z najwyższą frekwencją wyborczą trafią wozy strażackie

Dodano:
garwolin - Bitwa o Wozy. Do gmin z najwyższą frekwencją wyborczą trafią wozy strażackie

Samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

REKLAMA:


Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

O przyznaniu wozów nie zadecydują rzeczywiste potrzeby jednostek na doposażenie. Warunkiem jest tylko frekwencja.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.