lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

13 mln zł da samorządów powiatowych w ramach FIS

Dodano:
garwolin - 13 mln zł da samorządów powiatowych w ramach FIS

Do samorządów z powiatu garwolińskiego trafi około 13 mln złotych wsparcia z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Informację samorządowcom przekazała wczoraj wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Środki zostaną spożytkowane na inwestycje gmin i miast, które stały się zagrożone przez globalny kryzys finansowy.

W wczorajszym spotkaniu z senator Marią Koc udział wziął wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski, wójtowie i burmistrzowie z powiatu garwolińskiego, sekretarze gmin, radni powiatowi i przewodniczący rad.

- Są to konkretne środki, które maja być wydatkowane na inwestycje. Kiedy wybuchła epidemia wszyscy obawialiśmy się kryzysu gospodarczego. Lockdown ma to do siebie, że pozamykanych było wiele firm, pozamykane były szkoły, instytucje, także urzędy. Państwo też pracowaliście zdalnie. Życie zwolniło, a to powoduje, że oczywiście następstwem jest zaraz kryzys gospodarczy. My (Polska) sobie z kryzysem gospodarczym radzimy dobrze. Bezrobocie wzrosło nieznacznie – mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej Maria Koc.

- Kryzys dotknął również samorządy, bo przecież w momencie kiedy firmy nie pracują, to państwo odczuwacie też duży ubytek dochodów i słyszałam, że w wielu przypadkach zagrożone są inwestycje. Po prostu obawiacie się jaka będzie przyszłość waszego samorządu. Znakomicie sobie państwo do tej pory radziliście, ale przy takim tąpnięciu może być różnie – mówiła do samorządowców senator.

REKLAMA:


– Ciągle baliśmy się, że to samorządy zostaną bez wsparcia finansowego – mówiła burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. - Śledziliśmy te tarcze poszczególne i dobrze się stało, że jest możliwość wsparcia naszych przedsiębiorców, bo oni najwięcej stracili, ale my też liczymy pieniądze i wiemy ile mniej pieniędzy do nas wpłynęło… Jesteśmy bardzo wdzięczni, że w tarczy znalazły się samorządy –
dodała włodarz.

Rządowe środki zostaną wykorzystane na inwestycje, które były zagrożone m.in. przez obniżone wpływy z podatku PIT.

Środki finansowe dla gmin i miast powiatu garwolińskiego
Miasto Garwolin otrzyma 605 561zł, miasto Łaskarzew, 500 000zł, gmina Borowie 972 236 zł, gmina Garwolin 1 386 241zł, gmina Górzno 762 146 zł, gmina Łaskarzew 500 000zł, gmina Maciejowice 603 631 zł, gmina Miastków Kościelny 894 609zł, gmina Łaskarzew 500 000zł, gmina Maciejowice 603 631zł, gmina Miastków Kościelny 894 609zł, gmina Parysów 612 046zł, miasto i gmina Pilawa 1461 698zł, gmina Sobolew 858 100zł, gmina Trojanów 540 198zł, gmina Wilga 500 000zł, miasto i gmina Żelechów 526 799zł. Powiat garwoliński ponad 2 mln zł.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 22

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.