Wiadomości z Garwolina

Poziom wody w Wildze pod kontrolą

Dodano:
garwolin - Poziom wody w Wildze pod kontrolą

Burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak i zastępca burmistrza Albert Baran zapewniają, że poziom wody w Wildze jest pod kontrolą. Miasto prowadzi działania profilaktyczne, by zapobiec wylaniu rzeki. Zbiornik retencyjny został dopełniony wodą, a przy ul. Batalionu Zośka strażacy wykonali umocnienia. W mieście obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Na weekend zapowiadane są opady deszczu.

(na zdjęciu zbiornik retencyjny - arch.)

Przy ul. Batalionu Zośka w Garwolinie strażacy wykonali umocnienia przeciwpowodziowe.

- Zostało to zabezpieczone profilaktycznie, ponieważ poziom wody zbliżył się do maksymalnego wypełnienia. Większa część została zabezpieczona workami z piaskiem, a na części strażacy ułożyli zbiorniki wypełnione wodą – mówi zastępca burmistrza Garwolina Albert Baran.

REKLAMA:


- We worek zbiornik przeciwpowodziowy w Leszczynach dopełniliśmy wodą, która nadchodziła z rzeki, ale nie do maksymalnego wypełnienia. Fala powodziowa nie była na tyle wysoka, żeby zagrażała w jakikolwiek sposób bezpieczeństwu miasta, ponieważ zastawki na jazie przy młynie zostały dużo wcześniej podniesione. Poziom rzeki był, praktycznie rzecz biorąc, naturalny i przy jazie jest nawet niski. Ze zbiornika dzisiaj dla próby i sprawdzenia funkcjonowania tego zbiornika, przez godzinę częściowo upuściliśmy wodę. Wszystko zafunkcjonowało prawidłowo i zagrożenia powodziowego ze strony rzeki nie było – mówi Albert Baran.

- Całą sytuację mamy pod kontrolą. Współpracujemy zarówno z państwową strażą pożarną, jak i starostwem powiatowym. Jest w mieście wprowadzony moim zarządzeniem stan pogotowia. Pracownicy na bieżąco kontrolują newralgiczne miejsca –
mówi burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

rybak (, #IP af7a825779) Odpowiedz

Proszę o wyjaśnienie dlaczego ryby w słynnym zbiorniku pływają martwe-brak działań, jest tego mnóstwo. Żal patrzeć.

(, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Bo brudnej wody ryba nie lubi a taka została wpuszczona do zbiornika.

Elektrownia szczytowo-pompowa (, #IP 43f4b9db74) Odpowiedz

Słyszałem ostatnio wypowiedź urzędnika z magistratu, który na zadane pytanie, co jest największym sukcesem miasta w ostatnim czasie, odpowiedział, że zbiornik retencyjny i jego funkcje rekreacyjne. Teraz jeszcze dojdzie do tego sukces hodowlany, ale ten jest dopiero, jak widać po tych rybach, co się utopiły, w tracie testów. Może się okazać, że mamy tutaj bardzo podobny przypadek, jak ze strefą aktywności gospodarczej, która obecnie jest strefą aktywności sportowej. Będzie to pierwsza w Polsce strefa aktywności sportowej z zespołem pałacowym, którego budowa rośnie jak grzyby po deszczu. Wracając do zbiornika, będzie to pierwszy w Polsce zbiornik retencyjno-rekreacyjno-hodowlany, położony obok rzeki. Atrakcyjność tego zbiornika podnosi niewątpliwe jego położenie powyżej poziomu rzeki. Takie usytuowanie pozwala na zbudowanie elektrowni szczytowo-pompowej na tym akwenie. Możliwe jest to dzięki szczytowi głupoty połączonej z pompami, które codziennie muszą pompować wodę do zbiornika.

znowu woda (, #IP 1134dbb264) Odpowiedz

Pokazali kontrole w poniedziałek jak pół Targowej i osiedle zalał deszcz przez niekompetencje spółki wodnej.Ile lat można prosić o zrobiemie porządku z rowem potrafią tylko ludziom oczy mydlić

Targowa jak zawsze. (, #IP eecd4188e3) Odpowiedz

Niech władze miasta zrobią coś z dopływem wody z ulic osiedla Targową.Już trzeci raz mnie zalewa woda bo brak jest odpowiednich dopływów.Słyszałem że to z powodu Zielonego zakątka bo został zabudowany rów dopływów.Władze do roboty.

Zbiornik na zakupie świata (, #IP 8963e2ec8f) Odpowiedz

Morze ktoś wyjaśni nam wszystkim do czego ten zbiornik służy skoro jest obok rzeki i poziom dna jest powyżej rzeki od kiedy zbiornik przeciw powodziowy nabiera wody gdy fala na rzece zalewa miasto i płynie równo z walami, dlaczego zbiornika będącego zwykła fuszerka i jeszcze podobno oficjalnie nieodebranego do użytku pilnuje ciec oplacany przez miasto czy było takie założenie w planach tego zbiornika który tylko będzie przyspazal kłopotów i nie potrzebnych kosztów.

poziom wody pod kontrolą (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Przy pływalni też poziom wody pod kontrolą. Wiadomo że po każdej ulewie straż wypompuje to po co podejmować inne działania.

pływalnia (, #IP 5fbc1ceeba) Odpowiedz

Tam to akurat deszczówka z miasta spływa i to nie wina rzeki, a bezmózgów którym powierzamy synekury w urzędach. Rękę do łokcia kładę, że gdyby to były tereny prywatne, to w ciągu roku temat byłby pozamiatany, a z geniuszami typu Albercik z magistratu, to jeszcze przez dekady przy basenie będzie basen.

Komentarzem komentarz (, #IP daf3e23fb3) Odpowiedz

Zniżając się do poziomu komentujących człowiek przypomina sobie ,że owi niskich lotów pieniacze, bezmózgowcy niestety są wśród społeczeństwa. Nie mogę się dalej poniżać, pisząc o tej grupie społecznej gdyż to uwłacza godności człowieka na nawet średnim poziomie inteligencji. Cieszmy się drodzy Państwo, że tych ograniczonych jest mniej. A jako lekturę myślę że znajdziecie Państwo dużo ciekawszych i ambitnych autorów, ot choćby Tischner. A na marginesie ci komentujący nie będą wiedzieli o kim mowa..... Pozdrawiam wszystkich czytających ciesząc się z przemian w Garwolinie jakie zaszły przez ostatnie lata. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było gdzie wyjść na spacer a dziś z przyjemnością spoglądam na miasto.

Odpowiedź do? (, #IP 85da14d27d) Odpowiedz

Sama natura zdefiniuje przydatność tego zbiornika oby wtedy twój dom 🏡 nie stał blisko rzeki jeśli nie masz pojęcia o budowlach chydrotechnicznych to się niewypowiadaj i nie broń fuszerki za grube miliony które muszą mieszkańcy spłacić żenujące jest to że są tacy ludzie jak ty którzy bronią nieudaczników z chorymi ambicjami do których nie dociera głos innych i którzy nigdy się nieprzyznaja do popełnionych błędów a co do lektury polecam zbrodnie i karę autora chyba nie muszę podawać.

(, #IP 05e8c23ee0) Odpowiedz

Mieszkam BARDZO blisko rzeki. Jestem dumna z włodarzy miasta. Robią na ile im inni pozwalają- nasi wybrańcy- mam nadzieję że glosowałeś ? Myślę że Zbrodnia i kara to złe porównanie. No chyba że myślisz tylko kategoriami tytułu A nie treści czy przesłania autora. Pozdrawiam

(, #IP d08ffb655a) Odpowiedz

Każdy powinien odpowiadać za swoje czyny czy to polityk czy urzędnik przykład fuszerki to ten zbiornik i zniszczona rzeka która jest już tylko kanałem sciekowym i trzeba ją na dodatek wykaszac rzeka to nie łąka nie twierdzę że garwolin jest brzydki to spokojne miasto ale niewiele tu myślą zabudowuja każdy skrawek terenu szczególnie te zalewowe a potem jest płacz że topi woda i natura to żywioły które zawsze sobie poradzą z ludźmi natury nikt nie ujarzmi jeśli ktoś tak sądzi to się grubo myli kiedyś ludzie lepiej myśleli budowalo się na lata bez fuszerki przykład starego mostu który został rozebrany a teraz zanim coś Oddadzą do użytku już trwają poprawki i naprawy ta droga do niczego się nie dojdzie.

(, #IP 05e8c23ee0) Odpowiedz

Przepraszam za błędy szybkiego pisania BRZUSZKAMI nie gruszkami. PRANO I MOCZONO nie Prawno i liczono😁

(, #IP 05e8c23ee0) Odpowiedz

Każdy powinien odpowiadać za swoje czyny I SŁOWA. Jeśli się znasz na budowach, ochronie środowiska i na wszystkim to czemu nie reagowałeś wcześniej. Przed inwestycjami, przecież wszystko jest do wglądu? Rzeka ścieki ? Zobacz ilu mieszkańców, pod osłoną nocy wylewa ścieki do rzeki A oskarża włodarzy że ryby pływają gruszkami do góry. . Ilu pali węglem w starych piecach i krzyczy że ratuje Polskie Górnictwo. Budowy przy rzekach ? Kiedyś przy rzekach powstawały miejscowości bo wykorzystywano siłę wody, Prawno, liczono- tak też powstał i rozwijał się Garwolin czy Gawrolin, wtedy raczej. Możesz uczestniczyć w życiu społecznym Garwolina oficjalnie a nie w firmie komentarzy. Przecież o wszystkim decydują mieszkańcy/wyborcy, radni,nadzorcy, eksperci itp Czemu krytykujesz post factum? Krytyka dla krytykanctwa a nie dla konstruktywnego działania- tak o Tobie myślę. Dlatego więcej nie podejmę dyskusji. Pozdrawiam

(, #IP c2242faede) Odpowiedz

Możesz sobie pisać ile wlezie po sto podań i donosuw do wszystkich odnośnie budowania na terenach zalewowych czy zekomego nieudanego zbiornika wszystkie te sprawy były odpowiednio naglasniane i była zwracana uwaga mieszkańców na te czy inne rzeczy ale w tym mieście jest układ zamknięty ręką myje rękę to jak rzucanie grochem w sciane urzędnicy lub pomysłodawcy takich inwestycji nikogo nie biorą pod uwagę ani nikogo nie słuchają możesz pisać podania i od razu iść z nimi do kibla użyć ich w wiadomym celu skoro nikt tego nie nadzoruje czy projekt jest udany i czy w odpowiednim miejscu ci którzy go zrobili uważają się za najlepszych fachowców których nikt nie będzie pouczal.