Wiadomości z Garwolina

2 miliony zł na inwestycje w SP ZOZ

Dodano:
garwolin - 2 miliony zł na inwestycje w SP ZOZ

Wczoraj dyrektor SPZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski podpisał umowę z NFOŚiGW na dofinansowanie termomodernizacji budynku Szpitala Powiatowego w Garwolinie oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne w budynkach szpitala. W ramach prac wyremontowany ma być też budynek przyszpitalny, w którym może powstać oddział dla przewlekle chorych.


- Zadanie zostało podzielone na dwie części –
mówi dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski. - Jedna to wymiana oświetlenia na ledowe w całej instytucji SP ZOZ, szczególnie w szpitalu, a druga część to gruntowny remont budynku mieszkalnego w podwórku za szpitalem. Kiedyś tam mieszkali lekarze, zakonnicy. Od pewnego czasu on stoi niewykorzystany. W części termomodernizacyjnej skorzystamy z dofinansowania, w drugiej części skorzystamy ze środków własnych, tak ażeby przerobić ten budynek z budynku mieszkalnego na budynek, który może służyć jako oddział szpitalny i planujemy tam usytuować jakąś instytucję opiekuńczą – oddział dla przewlekle chorych. Gdyby się nie udało takiego oddziału zakontraktować, to ZON – zakład opiekuńczo-leczniczy – mówi dyrektor.

Dofinansowanie z NFOŚiGW w kwocie 2.100.000,00 zł stanowi 93,37 % całości inwestycji. To kolejne duże rządowe środki, które w ostatnim czasie trafiły do Powiatu Garwolińskiego. Większe środki będą potrzebne na stworzenie nowego oddziału.

zdjęcia: FB.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pytanie (, #IP 7931bc6eb2) Odpowiedz

Gdzie zglosić ze fryzjerka nie wydaje paragonów i przyjmuje w niedziele i święta w swoim zakładzie?

No., no,. (, #IP 4498bdd1c3) Odpowiedz

Jak pracuje w niedzielę i święta to do proboszcza donieś. Bo to jego dni targowe a on już to załatwi . Nikt nie lubi konkurencji.

bedok (, #IP 7dc609c6d8) Odpowiedz

a ty jestes moze z tych co ,,uprzejmie donoszę,, te czasy sie juz skończyły a takie gnidy powinny skończyc na koncu Mazowieckiej tam jest takie jedno miejsce a ty oczywiscie taki uczciwy/a jestes prawda taka prawa i sprawiedliwa brzydzę sie takimi gnidami

Nicola (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

na milicję, donosicielu

(, #IP 7833c5036f) Odpowiedz

Panie pośle... SŁABO! nie ma 100% dofinansowania?! No mogłś załatwić! Załatwiłeś 93% to co to te mierne 7% dla ciebie??! (i tak nie dajesz ze swoich) No chyba że to nie ty załatwiłeś te 93%...? To jak to było?