lemar lipiec 2021

Garwolin Sport

Lekkoatleci wkroczyli w opóźniony sezon

Dodano:
garwolin - Lekkoatleci wkroczyli w opóźniony sezon

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki był w dniach 28-28 czerwca organizatorem zawodów pod nazwą I i II Edycja Warszawskiej Ligi LA. Bardzo dobre starty w zawodach odnotowali lekkoatleci z Wilgi Garwolin.

Impreza w której wzięło udział prawie 300 lekkoatletów,  została przeprowadzona na stadionie warszawskiej AWF,  a wystartować w niej mogli jedynie juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. Nie zapomniano  oczywiście o rygorach i przepisach związanych z pandemią koronowirusa.

Ozdobą pierwszego dnia zmagań  był występ reprezentantów kraju – Joanny Jóźwik – AZS AWF Katowice, która przebiegła dystans 400m w znakomitym czasie – 53.48s oraz Marcina Krukowskiego  -  „Warszawianka”  - zwycięzcy rzutu  oszczepem z wynikiem 80,87m. Swój udział w tej lekkoatletycznej rywalizacji, zaakcentowali reprezentanci „Wilgi” Garwolin, którzy ustanowili kilka rekordów życiowych.

REKLAMA:


Oto wartościowsze rezultaty:
Katarzyna Salamończyk – pchnięcie kulą 4kg – 11.37m – rek. życiowy  miejsce II
Olga Świesiulska – 400m – 61.39s rek. życ. II miejsce
Natalia Jabłońska – 800m – 2.37.54s – rek. życiowy
Kacper Dębecki – 100m – 11.89s – wyrównany  rek. życiowy
Daniel Sierański – 1500m – 4.27.32s – rek. życ.
Adam Skoczylas – pchnięcie kulą 5kg – 12.06m – rek. życiowy - II miejsce
Wyniki Katarzyny Salamończyk i Olgi Świesiulskiej posiadają wartość III klasy sportowej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 2

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.