lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Andrzej Duda zdecydowanie wygrał I turę wyborów. Jak głosował powiat?

Dodano:
garwolin - Andrzej Duda zdecydowanie wygrał I turę wyborów. Jak głosował powiat?

Urzędujący prezydent RP Andrzej Duda zdecydowanie wygrał I turę wyborów prezydenckich 2020, zdobywając 8 412 183 głosów (43.67%). To najlepszy wynik wyborczy w I turze od 20 lat. Drugi w kolejności Rafał Trzaskowski zdobył 5 845 164 głosów (30,34% ). Tak wynika z danych z 99.77% komisji wyborczych. Jak głosował powiat garwoliński? Znane są dane ze 100% komisji na terenie powiatu.

Najwięcej głosów Andrzej Duda zebrał w gminie Parysów (75.73%) a najmniej w mieście Garwolin (50,54%). W całym powiecie 65.21% głosów.

Rafał Trzaskowski był najbardziej popularny w mieście Garwolin (24,06%) głosów. Najmniej głosów prezydent Warszawy uzyskał w gminie Parysów (5.09% głosów). Łącznie w powiecie 13.32% głosów.

Łącznie w powiecie na Andrzeja Dudę głosowało 38 391 osób, a na Rafała Trzaskowskiego 7 844 osoby. Obaj panowie zmierzą się ze sobą w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca.

Szymon Hołownia uzyskał 9.70% głosów, Krzysztof Bosak 7,32%, Władysław Kosiniak-Kamysz 2,71%, Robert Biedroń 0,97%, Stanisław Żółtek 0,25%, Marek Jakubiak 0,23%, Mirosław Piotrowski 0,12%, Paweł Tanajno 0,09%, a Waldemar Witkowski 0,08%.

REKLAMA:


zdjęcie: Twitter AD


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

obserwator (, #IP f75322d55b) Odpowiedz

Popieram Janka mądry człowiek.

Janek (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

Dziekie Wam sie wyborcy Dudy ze oddajecie na niego głos. Partia ta niczym nie zasługuje na wygrana. Rzucaja Wam te 500 plus i inne ale nie patrzycie że podnoszą opłaty, podatki. Nikt z Was nie bierze pod uwage tego ze wzrosły smieci, wzrósł prąd, życie itd. że tylko co sie da PIS opodatkuje. PO wprowadziło 1 % podatku wiecej tj z 22 na 23% z 7 na 8 % ale bylo to zrobione czasowo i mialo być sciągniete , niestety PIS tego nie zrobił tylko przedłużył wzrost podatku. Szczyca sie tym że zatrzymali i zalatali luke VAT. Tylko gdzie sa te pieniadze z tego uszczelnienia i gdzie, w jakim wiezieniu sa osadzeni Ci którzy dopuszczali sie przekretów VAT. Dalej bede wymienial, podane na tacy przez Sakielskich jak ksieza molestuja dzieci, dlaczego prokuratura nie osadziła nawet 1 ksiedza z tych którzy molestowali? Mało bylo im dowodów ? Wymieniac dalej? PIS niszczy konstytucje, skłóca nas ze wszystkimi i robi wszystko by nas wyprowadzic z UE. Teraz sobie pomyślcie jaki bedzie efekt gdy tak sie stanie. Wszystkie Wasze dotacje które dostajecie zarowno do gospodarstw rolnych , jak i te dotyczace rozwiniecia dzialanosci gospodarczej zostana zabrane. Garwolin pieknie sie rozinął dzieki poprzednim władzą , nie można tego zarzucić. Dzieki wielu staraniom otrzymalismy wiele dotacji UE na chociaz obwodnice, na trase szybkiego ruchu, na strefe aktywności gospodarczej, remonty szpitali, przychodni i innych budynków gdzie widzicie karte sfinansowane ze srodów EU. Zastanówcie sie dobrze przed druga tura , czy chcecie być nowoczesnym Państwem i miastem, w którym żyje sie bezpiecznie i dobrze, czy chcemy by blizej bylo nam do wschodu i tego co sie dzieje na Ukrainie czy Rosji.

Odpowiedź dla Janka (, #IP d08ffb655a) Odpowiedz

Nie siej paniki chłopie u nas jest 500 plus a w krajach Unii o wiele więcej na jedno dziecko dają w zależności od kraju i jego gospodarki dają terz durza sumę za każde narodzone dziecko nikt ci tego jeszcze nie powiedział, przystępując do Unii Europejskiej jest pewien okres w którym dany kraj ma czas na wyrównanie zarobków i poziomu życia chodzi o zarobki opłaty i ceny to normalne że ceny i zarobki będą szły w górę co jakiś czas ale prymitywny zwacy siebie politykami wykorzystują to w swoich przykrych kampaniach straszac tym cały naród. Gorzej jest z karaniem polityków bo to oni tworzą prawo tak żeby nic im nie można było zrobić ani udowodnić same immunitety i inne rzeczy aby tylko niestaneli przed wymiarem sprawiedliwości szczuja polaka przeciw Polakowi bo na tym polega polityka na oglupianiu i sianiu dezinformacji żebyś niemugl odróżnić co jest prawdą a co kłamstwem na tym polega dzisiejsza polityka sam musisz rozróżnić co jest dobre a co złe czy stare wartości czy pedalstwo, pedofilia i inne rzeczy które chcą nam na siłę wcisnąć. Rusz głową i zacznij myśleć nowy porządek świata jest po to żebyś stał się głupim niewolnikiem niezdolnym do samodzielnego myślenia.

(, #IP d1cd521263) Odpowiedz

Zapomniałeś że po zabrało 158 miliardów z OFE mnie osobiście około.19 tys zł. Niepamietasz o tym a ja pamiętam że na początku rządów po w markecie można było za 50 zł kupić duży kosz zakupów po. 8 latach niestety już tylko reklamówke. A jak się żyło w Polsce za ich rządów też wiem, większość Polaków pracowało za około 300 euro miesięcznie i cieszyło się że mają jakąkolwiek pracę. Tak po prawdzie to był Bangladesz w środku Europy. Dlatego teraz Niemcom nie na rękę że nie ma kto u nich szparagów zbierać bo każdy nawet w małym mieście robotę znajdzie jeśli chce pracowac

(, #IP 84bd019c40) Odpowiedz

tylko, że w unii daja na dzieci tym, którzy pracują, a nie nierobom, ktorzy tylko patrza ile im rząd da, zamiast iść do roboty.

(, #IP f65763969d) Odpowiedz

Tylko byście brali i brali !Albo masz dziecko bo chcesz i cię stać na wychowanie albo nie masz! Koniec i kropka w temacie! Tylko byście brali i brali !Albo masz dziecko bo chcesz i cię stać na wychowanie albo nie masz! Koniec i kropka w temacie! Po drugie jak człowiek nieudolny życiowo, który jedzie po zasiłkach, zapomogach chwilę popracuje i już na zadiłku dla bezrobotnych jedzie chce wychować mądre dziecko -porządnego obywatela? Nie da się! Dziecko naśladuje rodziców i wpojone wzorce więc pomyślcie kolejne pokolenie to będzie plaga nierobów i kombinujących ! Weście się do roboty a nie tylko wam się należy 500+, 300+, bon na wakacje. Pracujesz- stać cię na wakacje! Odkładasz -żyjesz rozsądnie a nie rozpieprzasz kasę - nie masz wakacji! Ceny rosną jak szalone to jest jakiś kosmos żeby chleb 3 zł kosztował ludzie zrozumcie że Pokski z naszego budżetu nie stać ma rozdawnictwo a jak tak dalej pójdzie to UE też nam konto zamknie i skończy się przecinanie wstążek panie prezydencie bo z jakich środków jest to opłacane nawet pańscy wyborcy z wykształceniem podstawowym to wiedzą. Świat się z nas śmieje i nie przyrównujcie nas do Niemiec, Angli ..... Byłam za Dudą ale to co przez 5 lat zrobił z moim krajem to karygodne! Służba zdrowia, Sądy, Kościół.... a pan Kaczyński zakompleksiony polityk który w nocy wzywa prezydenta do siebie żeby ustawy podpisał to skandal ! Czas na zmiany. A Pan Morawiecki mówiący że nie ma Civid powinien odpiwiedzieć za te kłamstwa przed Sądem! Nawoływanie emerytów zmanipulowanych przez Rydzyka żeby się nie bali epidemi i szli tłumnie na wybory wszystko mówi rządzących . Po trupach a do celu ! Ps. Do przedmówcy TERZ - piszemy przez Ż, DÓŻO - przez U otwarte po pierwszym zdaniu zakończyłam czytanie wypowiedźi 😀

Jan (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

własnie ruszam głową w porównaniu do Ciebie. To co piszesz to jeden bełkot,

(, #IP d1cd521263) Odpowiedz

To czy ktoś chce mieć dzieci czy nie to nie jest takie proste. Niż demograficzny jest problemem nie tylko. Polski ale i całej Europy. Coraz mniej czynnie pracujących ma na utrzymaniu coraz więcej emerytów. Ktoś kto np ma troje i więcej dzieci ponosi bardzo duże obciążenie i co ztego ma. Większej emerytury jak na razie nikt ztego tytułu mu nie da. Natomiast ten co ma 1 dziecko albo wogole nie ma będzie kiedyś korzystał czyli brał emeryturę na którą będą pracować nie jego dzieci. Przez to że nie ma zastepowalnosci pokoleń musimy coraz dłużej pracować a i to może nie pomoc. Tak że to nie jest rozdawnictwo tylko inwestycja. Postaw się teraz w sytuacji ludzi którzy mają np 5 dzieci, żona sprawuje nad nimi opiekę, ojciec pracuje i bierze 2500 zł na miesiąc jakie warunki finansowe ma ta rodzina. Więc nie żałuj im tylko bierz się za robotę miej dzieci i niech Ci płacą 500 plus. A jeśli jesteś singlem to powinni nałożyć na ciebie podatek tzw bykowe. I nie mów że sam na siebie zarabiasz bo jeśli nie masz dzieci to narazie odrabia to co starsze pokolenie w ciebie zainwestowalo