KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Gmina Garwolin podisała umowę z wykonawcą na realizację drogi w Rębkowie

Dodano:
garwolin - Gmina Garwolin podisała umowę z wykonawcą na realizację drogi w Rębkowie

Gmina Garwolin podpisała umowę na przebudowę drogi gminnej nr 120244W – ul. Młyńska, Polna, Krótka, Słoneczna. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 726 801 zł przedstawiła firma PAROL z Garwolina.

Do przetargu na przebudowę drogi gminnej nr 120244W – ul. Młyńska, Polna, Krótka, Słoneczna, stanęło aż 6 firm, ale to firma z Garwolina przedstawiała najkorzystniejszą umowę. Do podpisania umowy z wykonawcą doszło wczoraj. Teraz władze gminy i wykonawca muszą podpisać umowę z z wojewodą na dofinansowanie zadania. W ramach FDS gmina otrzymała promesę na aż 877 tys. zł zakładającą 70% dofinansowania, ale w związku z tym, że kwota poprzetargowa wyszła znacznie niższa, dofinansowanie będzie stanowiło 70% z 726 801zł.

REKLAMA:


Inwestycja polega na przebudowie istniejącej drogi gminnej (Młyńska, Polna, Krótka i Słoneczna) i budowie chodnika wzdłuż tej drogi (ul. Młyńska) oraz przebudowie istniejącego skrzyżowania wraz z infrastrukturą techniczną. Przebudowa drogi ma na celu poprawę bezpieczeństwa jej użytkowników i zapewnienie płynności ruchu. Droga będzie miała 5m szerokości.

Przebudowa skrzyżowań poprawi dojazd do drogi krajowej. Dodatkowe punkty gmina otrzyma za poprawę dojazdu do zakładów pracy i miejsc gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

A co z drogą w Sulbinach naprzeciw szpital (, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

Rozkopane i niewiele się nie dzieje . Nie wiadomo czy robią czy nie.