KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Uwaga! Pojedziemy nową jezdną w kierunku węzła Lubelska

Dodano:
garwolin - Uwaga! Pojedziemy nową jezdną w kierunku węzła Lubelska

W najbliższych dniach kierowców jadących z Warszawy w kierunku Lublina czeka zmiana organizacji ruchu w obrębie węzła Lubelska na przyszłej S17. Zamiast korzystać z tymczasowego objazdu po łącznicach węzła wjadą na docelową betonową jezdnię w kierunku Lublina. Co prawda, na razie będą mieli do dyspozycji jedną jezdnię, na której ruch będzie odbywać się w obu kierunkach. Zapewniono tymczasowe zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych pomiędzy nimi z sygnalizacją świetlną.

W ramach robót drogowych układana jest podbudowa z kruszywa, prowadzone są roboty brukarskie. Na obiektach wykonywane są kapy chodnikowe, konstrukcja zabezpieczana jest antykorozyjnie, układana jest nawierzchnia na chodnikach. Ponadto budowane jest oświetlenie drogowe. Zaawansowanie prac sięga 73 proc. Termin zakończenia prac to marzec 2021 r., jest on wydłużony w stosunku do pierwotnego z powodu długotrwałej procedury postępowania administracyjnego związanego z uzyskaniem decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Ciągiem głównym przez węzeł Góraszka
Na sąsiednim węźle Góraszka zostanie uruchomiony przejazd na ciągu głównym obydwiema jezdniami, a za węzłem ruch z powrotem zostanie przekierowany na jedną jezdnię. Taka zmiana zdecydowanie ułatwi przejazd gdyż kierowcy nie będą korzystali już z krętej dotychczasowej drogi objazdowej. Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu wykonawca przystąpi do rozbiórki ok. 300-metrowego odcinka starej DK17 i budowy nowej nawierzchni z betonu cementowego. Będzie mógł też dokończyć prace na łącznicach przez które przebiegał objazd.

REKLAMA:


W kierunku Lublina prace nie zwalniają tempa
Na pozostałych dwóch odcinkach S17 do węzła Lubelska do końca obwodnicy inwestycja jest zaawansowana w zakresie robót na poziomie ok. 82 proc. Codziennie na placu budowy pracuje ok. 600 osób i 200 maszyn budowlanych. W ostatnim czasie wykonawca kontynuował prace przy układaniu nawierzchni w ciągu trasy głównej, budowane są drogi dojazdowe i serwisowe. Trwają również roboty wykończeniowe przy obiektach inżynierskich, trwa budowa kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych. Montowane jest ogrodzenie, instalowane są bariery i ekrany akustyczne, a także oznakowanie pionowe i malowane są znaki poziome.

Prace przy budowie dwóch odcinków realizacyjnych zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obydwie jezdnie budowanej drogi S17 na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.