KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Sanepid apeluje: Zakrywajmy nos i usta!

Dodano:
garwolin - Sanepid apeluje: Zakrywajmy nos i usta!

W związku z licznymi interwencjami dotyczącymi nieprzestrzegania przez klientów obiektów handlowych obowiązku zakrywania ust i nosa, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie apeluje do mieszkańców powiatu garwolińskiego o przestrzeganie zasad wynikających z §19 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie apeluje do mieszkańców powiatu garwolińskiego o przestrzeganie zasad wynikających z §19 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1066).


Obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach handlowych nadal istnieje.


Wchodząc do sklepu klient powinien  ponadto zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki!!!
“W trosce o Państwa zdrowie i zdrowie nas wszystkich, przestrzeganie powyższych zasad bezpieczeństwa może uchronić przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19. “ - apeluje Sanepid.

Jeżeli nie nosimy masek na zewnątrz obowiązuje dystans społeczny 2 metry!


Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych.

Na koniec tylko dodam, że Andrzej Duda jest pod ochroną wwiadowczą, a także zna specjalne opinie wirusologów - takie dla prezydentów, a nie takie dla Kowalskich i Nowaków.


Bądźmy odpowiedzialni!


Czerwcowe zdjęcia z profili TT kandydatów na prezydenta RP

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Sanepid. (, #IP 678f1aba50) Odpowiedz

Mam 48 chorób - wszystkie bezobjawowe, więc maseczka mnie nie obowiązuje.A czy ktoś widział w Garwolinie policmajstra w maseczce ? Czyżby załapali się też na ten katalog chorób ?

Marley (, #IP d0eb90286f) Odpowiedz

Pani Doroto Brojek, szefowo PPIS, prywatnie małżonko Naczelnika US w Garwolinie, apeluję do Pani w imieniu mieszkańców powiatu, tj. Pani ziomków: 1. Poinstruuj kochana swoich podwładnych, by bardzo oszczędnie reagowali na donosy niespełnionych ormowców tęskniących za PRLem, którzy z nudów gotowi są utopić kogokolwiek w łyżce wody, ot tak dla rozrywki 2. Korzystajcie ze wszystkich punktów debilnych przepisów jeśli już musicie, tak by nie robić sobie wrogów na przyszłość wśród lokalnej społeczności. W szczególności korzystajcie ze wspomnianego paragrafu 19 ze szczególnym naciskiem na ust.3 pkt.3, cytuję: ust.3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku: 3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psy-chicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane; Jednym słowem ktokolwiek przed jakąkolwiek służbą (milicja, sanepid, etc.) oświadczy ustnie, że stan zdrowia nie pozwala nosić mu maseczki, to bez dalszych wyjaśnień i zaświadczeń taka służba powinna się od człowieka odpierwiastkować. Przykład: ja osobiście nie mogę zakrywać ust i nosa, bo stan mojego zdrowia umysłowego mi nie pozwala (czytaj: jestem zdrowy psychicznie i potrafię samodzielnie myśleć). Dobranoc.

(, #IP 1add370e57) Odpowiedz

Teraz wszyscy mają problemy ze zdrowiem bo nikt nie nosi maseczki i każdy jest expertem w tej sprawie 🙆🏽‍♂️

Marley (, #IP f3dce11b5c) Odpowiedz

muszę wyznać - i bez żartów, rozpiera mnie z tego powodu duma - od początku tej srandemii tv-wirusa nawet na sekundę nie założyłem maski, przyłbicy ani rękawiczek. W najbliższym otoczeniu, tj. mieszkamy razem lub codziennie się widujemy ,,bez zabezpieczeń,, mam osoby w wieku 5plus, 10plus, 30plus, 40plus, 60plus i nawet 80 i 90plus. Wszyscy żyją, nikogo nie zabiłem, a oni też rzadko albo tylko ,,od oka,, zakładali szmaty. I naprawdę sam nie znam i nie znam nikogo, kto znałby kogoś, kto choćby zakasłał przez ten bezobjawowy patogen.

Mam rozumieć (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

że jak będą chcieli mnie ukarać za brak maseczki to mam mówić że jestem psychiczny tylko jeszcze nie zdiagnozowany i żółtych papierów nie posiadam.

Marley (, #IP f3dce11b5c) Odpowiedz

na przykład... lub po prostu twój stan zdrowia umysłowego jest na tyle dobry, że nie pozwala ci nosić siedliska bakterii (o wiele groźniejszych niż tv-wirus) w pobliżu twarzy

xXx (, #IP f3dce11b5c) Odpowiedz

dokładnie tak jak z koronawirusem - jesteś bardzo chory, niemalże śmiertelnie, tylko zbiegiem okoliczności bezobjawowo