Wiadomości z Garwolina

Gmina Górzno walczy o wóz strażacki

Dodano:
garwolin - Gmina Górzno walczy o wóz strażacki

Gmina Górzno , która była była najbliżej (spośród gmin powiatu garwolińskiego) wygrania wozu strażackiego, walczy o pojazd w II turze wyborów. MSWiA zarządziło konkurs o nazwie Bitwa o Wozy, w ramach którego samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w gminach, w których odnotowana została najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Prezydenta RP wybieraliśmy 28 czerwca.

Frekwencja w powiecie garwolińskim była bardzo wysoka, ale okazała się niewystarczająca, by któraś z gmin wygrała konkurs. Najbliżej zwycięstwa była gmina Górzno.

REKLAMA:


Wójt gminy Górzno Waldemar Sabak podziękował mieszkańcom gminy za obywatelską postawę i zachęca ich do głosowania w II turze wyborów. Samorząd ma dużą szanse na zwycięstwo w konkursie. W I turze wyborów prezydenckich, do urn poszło 72,25% osób uprawnionych do głosowania.

„Bardzo dziękuję Państwu za tak liczny udział w I turze wyborów Prezydenta RP w dniu 28 czerwca 2020 roku.
Przed nami II tura wyborów. Ponownie pojawia się możliwość otrzymania nowoczesnego wozu strażackiego. Uwzględniając nowe zasady, tj. jeden samochód dla każdego z 49 byłych województw, szansa na wygranie nowego wozu strażackiego ulega zwiększeniu, ponieważ wynik uzyskany w I turze wyborów klasyfikował naszą Gminę w pierwszej trójce gmin o najwyższej frekwencji w dawnym województwie siedleckim.
Bardzo proszę Państwa o pełną mobilizację 12 lipca 2020 roku i wzięcie udziału w II turze wyborów Prezydenckich. Dzięki Państwa zaangażowaniu nowy wóz strażacki może trafić do Gminy Górzno.
Liczy się każdy głos !!!!! „

- napisał w liście do mieszkańców wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Tylko Trzaskowski (, #IP b3febc5e6b) Odpowiedz

Górzno popiera Pana Trzaskowskiego. Obiecujemy Panie w wójcie i Panie Starosto że pójdziemy głosować. Tylko Trzaskowski!!!