KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 12 lipca 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 12 lipca 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 7 lipca 2020 r.

Pożar komory silnika

W Ewelinie doszło do pożaru komory silnika samochodu osobowego. Dwa zastępy straży w sile dziewięciu ludzi usunęły zagrożenie w 50 minut.

Zderzenie motocykla z samochodem dostawczym
Po godz. 15 w Izdebniku na drodze powiatowej doszło do zderzenia motocykla z samochodem dostawczym. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Blisko godzinne działania trzech zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora.

8 lipca 2020 r.

Pożar sadzy w kominie

W Łaskarzewie w budynku mieszkalnym miał miejsce pożar sadzy nagromadzonej w kominie. W porannej akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy straży.

REKLAMA:


Zderzenie samochody z rowerem
W Garwolinie po godz. 8 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem roweru i samochodu. Z powodu braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego do zdarzenia zostały zadysponowane siły PSP. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej rowerzystce, u której w badaniu urazowym stwierdzono uszkodzenie kończyny dolnej lewej. Z uwagi na brak możliwości wylądowania śmigłowca LPR w pobliżu miejsca zdarzenia (około 500m od miejsca zdarzenia) załoga LPR została dowieziona do poszkodowanej lekkim samochodem rozpoznawczo-ratowniczym. Z uwagi na bliskość SOR Szpitala Powiatowego od miejsca zdarzenia (2km) i stan poszkodowanej kobiety została ona do niego przetransportowana pod opieką lekarza i ratownika medycznego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lekkim samochodem rozpoznawczo ratowniczym.

Zdarzenie samochodu osobowego i motocykla

W Żelechowie około południa doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Działania trzech zastępów polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trwały jedną godzinę.

9 lipca 2020 r.
W Parysowie po południu miał miejsce pożar nieużytku rolnego. Jeden zastęp w 50 min. usunął zagrożenie.

10 lipca 2020 r.

Zderzenie trzech samochodów

W Wygodzie na drodze wojewódzkiej nr 805 doszło do zderzenia trzech samochodów. Działania trzech zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i sorpcji rozlanych płynów.

11 lipca 2020 r.

Dachowanie samochody osobowego

W Miętnem po godz. 14 doszło do dachowania samochodu osobowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu samochodu na kołach i odłączeniu akumulatora.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.