Ciekawe tematy z Garwolina

Różne kolory mundurów, wspólny cel

Dodano:
garwolin - Różne kolory mundurów, wspólny cel

Żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odpowiedzieli na apel Centrum Krwiodawstwa. Tylko w ostatnich dniach oddali niemal 20 litrów krwi. Krew oddawali honorowo u boku funkcjonariuszy policji, służby więziennej oraz członków IPA Region Płock.

W związku z okresem letnim oraz aktualną sytuacją epidemiczną Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczęły borykać się ze zmniejszoną liczbą krwiodawców. Ta przekłada się na topniejące zapasy krwi. Żołnierze 6MBOT pozostając w gotowości, odpowiedzieli na apele i od połowy lipca oddali już 18,9 litra krwi.

- Trudny czas epidemii to dobra okazja, żeby zmobilizować się i pomagać. Honorowe oddawanie krwi jest dla naszej brygady bardzo ważnym elementem służby, który ma na celu ratowanie zdrowia i życia współobywateli - mówił płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, dodając: - W naszych szeregach mamy wyjątkowe osoby, które od lat oddają krew. Nasz żołnierz z 65 batalionu w Radomiu oddał już 201 litrów krwi i jej składników, co po przeliczeniu na krew pełną daje prawie 115 litrów krwi. Jesteśmy dumni, że tacy ludzie służą w Mazowieckiej Brygadzie.

Akcje honorowego oddawania krwi już przeprowadziły bataliony w Grójcu i Pomiechówku, oddając łącznie 9 litów cennego daru. 64 batalion w Płocku swoje przedsięwzięcie zrealizował wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Płocku, funkcjonariuszami Straży Więziennej w Płocku oraz przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Płock. Oddano 12 litów krwi, z czego aż 9 litrów oddali żołnierze.

REKLAMA:


14 sierpnia do akcji włączą się żołnierze z 62 blp w Radomiu.

- Honorowi dawcy krwi 6 MBOT stanowią wzór godny naśladowania. Są to przede wszystkim żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej, ale również kadra zawodowa. Obecnie w naszej brygadzie mamy 400 dawców krwi. Co czwarty nasz żołnierz, regularnie oddaje krew. Wspieramy działalność Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zapewniając jednocześnie społeczności lokalnej dostępność do krwi i jej składników. To najcenniejszy i niepowtarzalnym dar, który bez wahania Mazowieccy Terytorialsi przekazują
- dodaje główny koordynator ds. krwiodawstwa w 6 MBOT st. sierż. Adrian Dubiel.

Potrzebna krew każdej grupy

Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Zgłaszający się do oddania krwi musi mieć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. W dniu poprzedzającym oddanie krwi należy: wypić około 2 litrów płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym i wypoczętym, spożyć lekki posiłek, w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ograniczyć ponadto palenie papierosów nie pić alkoholu.

Do zobaczenia w stacjach krwiodawstwa!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.