Wiadomości z Garwolina

OSP, KGW i stowarzyszenia otrzymały rządowe pożyczki

Dodano:
garwolin - OSP, KGW i stowarzyszenia otrzymały rządowe pożyczki

Dziś w budynku Urzędu Gminy Garwolin Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich i GKS Victus Rębków z gminy Garwolin otrzymały bezzwrotne pożyczki dla organizacji pozarządowych. To część programu wsparcia w związku z zamknięciem gospodarki z powodu koronawirusa. Podobne uroczystości miały też miejsce w innych gminach i miastach powiatu garwolińskiego. Wszystkie umowy zostaną podpisane do piątku.

O pożyczkę mogły się starać organizacje pozarządowe prowadzące działalność gospodarczą lub statutową przed dniem 1 kwietnia 2020r. Wnioski o pożyczkę były składane w PUP. Przychód  ostatnim roku bilansowym nie mógł przekraczać 100 000zł.

Dziś umowy zostały wręczone organizacjom pożytku publicznego z gmin: Garwolin, Borowie. Górzno i Miastków Kościelny. W kolejnych dniach środki otrzymają kolejne organizacje pozarządowe.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, zastępca kierownika PUP w Garwolinie Dariusz Kędziorek i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

REKLAMA:


Pożyczki podlegają umorzeniu, pod warunkiem, ża organizacja pozarządowa lub podmiot, o którym mówi ustawa, będzie prowadzić działalność przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

ZESTAWIENIE ZBIORCZE POŻYCZEK NA POKRYCIE BIEŻĄCYCH KOSZTÓW PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJOdwiedź nas na facebooku

Galeria 32

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

stołek dla synowej (, #IP ac8c7a317c) Odpowiedz

państwo Elżbieta i Kazimierz rogu Przepióreczki z Parysowa załatwili stołek dla synowej u starosty - tak opowiadają wokoło, ciekawe mariaże na poletku lokalnym