Wiadomości z Garwolina

Urzędnicy kontrolują czy mieszkańcy Garwolina kompostują śmieci

Dodano:
garwolin - Urzędnicy kontrolują czy mieszkańcy Garwolina kompostują śmieci

Niektórzy mieszkańcy Garwolina korzystają ze zwolnienia z części opłat za śmieci, ponieważ zadeklarowali, że odpady biodegradowalne kompostują w przydomowych kompostownikach. Trwają kontrole przeprowadzane przez urzędników, czy mieszkańcy kompostują śmieci zgodnie z deklaracją.

Urząd Miasta Garwolina informuje, że trwają kontrole przydomowych kompostowników oraz prawidłowość prowadzonej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Kontrole są przeprowadzane na bieżąco w godzinach 7.00-19.00.

W razie stwierdzenia, że właściciel nieruchomości: nie posiada kompostownika przydomowego, nie kompostuje bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, uniemożliwia osobom upoważnionym przez burmistrza dokonanie oględzin nieruchomości, zgodnie z art. 4k ust 4b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wydana zostanie decyzja określająca utratę prawa do zwolnienia z części opłat za śmieci.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP c14002d7e0) Odpowiedz

Daniel,buaki

Do redakcji (, #IP 2914d10e9c) Odpowiedz

W związku z kolejnym rekordem zachorowań na koronawirus to może redaktorzy napisali by artykuł o tym jak mieszkańcy się stosują do tego a zwłaszcza jok to wygląda w sklepach nocnych z alkoholem bo mam wrażenie że wszyscy patrzą na mnie jak na debila jak wchodzę do sklepu w maseczce podczas gdy jest w nim tłum ludzi i każdy bez maseczki

W szkole też donosiłeś pani ORMO-wcu? (, #IP 7a11ad921c) Odpowiedz

Poczytaj ile osób choruje w Polsce rocznie na grypę. Poszukaj informacji o fałszywie pozytywnych testach. Nie czytaj fake newsów, że ten wirus powoduje wszystkie choroby świata. Bez fake newsów z TV i radia da się żyć. Nie znasz nikogo kto był dobrego zdrowia zachorował na to i zmarł.

Bezpieczeństwo i prawo (, #IP 2914d10e9c) Odpowiedz

Tu nie chodzi o to że jestem kofidentem czy nie tu chodzi o to że jako obywatel mam prawo czuć się bezpiecznie a ty masz obowiązek zakładania maseczki a reguluje to prawo. Czy ty masz takie zdanie czy inne to masz obowiązek dostosować się do przepisów i dlatego powinien ten temat być poruszony przez redakcję - TU CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO MIESZKANCOW TEGO MIASTA

Do... W szkole też.... (, #IP 2914d10e9c) Odpowiedz

Chcesz ryzykować to twoja sprawa i twoje życie ale narażanie innych to już inny temat. Jest obowiązek noszenia masek to powinien być przestrzegany a to czy ty masz takie zdanie czy inne to już mało mnie interesuje dla mnie może, nawet włożyć łep do piekarnika i gaz odkręcić a ja sobie nie życzę żeby zapijaczona morda w sklepie huhala na mnie.

krzycho z krakowa/wirusolog (, #IP 9d63040fe7) Odpowiedz

idz do szkoly. idz ponownie do specjalnej szkoly. bedziesz specjalistom wirusologiem. Patogeny maja raj w Twojej osobistej maseczce.

Marley (, #IP c5fcd24065) Odpowiedz

Ormowiec się skarży na ,,zapijaczone mordy,, w nocnym sklepie z alkoholem. A co ty tam po nocy robiłeś świętoszku? Zabrakło procentów żeby zagłuszyć egzystencjany ból i szarość nijakości rudego konfidenta?

Marley (, #IP c5fcd24065) Odpowiedz

Jak jesteś taki pewny pojedany ORMOwcu, że jest obowiązek maseczkoizmu, to sobie sprawdź: paragraf 19 ust. 3 pkt.3 rozporządzenia Rady Ministrów. A jak się boisz umrzeć, to siedź w domu pojedie albo chodź w szmacie i zdychaj na grzybicę płuc moralny karle.

(, #IP 3f08232f99) Odpowiedz

Myślę że twój poziom inteligencji jest daleki od normalnie i aiec ponawiam prośbę do redakcji o poruszenie tematu co id!!!