Rozrywka | Kultura Garwolin

Bezpieczne wakacje z garwolińską policją

Dodano:
garwolin - Bezpieczne wakacje z garwolińską policją

Garwolińscy policjanci we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Garwolinie od ponad miesiąca czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie naszego powiatu. W trosce o to, aby okres wakacyjny był czasem radości i beztroski przeprowadzono szereg kontroli obozów, półkolonii, kolonii i innych form zorganizowanego wypoczynku, połączonych z działaniami profilaktycznymi, w których udział wzięło ponad 200 młodych wczasowiczów.


Wakacje trwają w najlepsze! W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii odwiedzają dzieci spędzające wakacje na obozach i koloniach w powiecie garwolińskim. Podczas tych spotkań policjanci łączą siły z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie, by przestrzec dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwami, aby wakacje upłynęły im radośnie i bezpiecznie.

REKLAMA:


Spotkania edukacyjne obfitowały w porady dla każdego, kto w swoich wakacyjnych planach uwzględnił choćby krótkotrwały pobyt nad wodą, w górach czy w lesie. Wiele czasu poświęcono na podkreślenie znaczenia zachowania szczególnej czujności i rozwagi spędzając czas na wodzie bądź w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Szeroko omawiano także zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach. W czasie tych spotkań nie zabrakło również wskazówek, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym oraz o czym warto pamiętać podczas gier i zabaw w terenie. Policjanci i pracownicy PSSE podkreślali także znaczenie pozytywnych relacji w grupie w ramach profilaktyki przemocy rówieśniczej oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.