KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Na Zarzeczu powstanie kolejne miejsce wypoczynku

Dodano:
garwolin - Na Zarzeczu powstanie kolejne miejsce wypoczynku

Nowy plac sportowo-rekreacyjny na Zarzeczu coraz bliżej. 29 lipca burmistrz Miasta Marzena Świeczak przy kontrasygnacie skarbnika miasta Katarzyny Nozdryn Płotnickiej podpisały umowę na dofinansowanie budowy nowego placu. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 tys. powstanie nowoczesny obiekt o wszechstronnym wyposażeniu.

– Projekty sportowe, które uzyskają wsparcie z budżetu Mazowsza to często inwestycje, które nie mogłyby być zrealizowane, gdyby nie nasza pomoc. A przecież nowa sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 115 inwestycji, z czego 29 w subregionie siedleckim.

REKLAMA:


– W tym roku w ramach naszego autorskiego Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej pomożemy w remontach lub budowach aż 115 obiektów sportowych na Mazowszu. Na ten cel przeznaczamy ponad 10 mln zł. Zapotrzebowanie na wsparcie było w tym roku ogromne. Wartość złożonych wniosków ponad trzykrotne przekraczała kwotę jaką mogliśmy na ten cel przeznaczyć. To pokazuje jak wielkie są potrzeby na Mazowszu –
podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.


 mazovia.pl/oprac. UM, AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jaaa (, #IP c107ae2aab) Odpowiedz

Pierwsze co trzeba na Zarzeczu zrobić to ZADBAĆ o bezpieczeństwo czyli założyć monitoring i sprzątać bo pełno szkieł, kapsli i ogólnie śmieci w tym piasku, który warto by było wymienić na bezpieczniejsze podłoże - takie z gumy. Obecny plac zabaw ewidentnie nie spełnia norm bezpieczeństwa. Dodatkowo nie jest egzekwowany zakaz wprowadzania psów czy jazdy rowerem przez młodzież.

Postawią kolejny monopolowy? (, #IP d1751b80d1) Odpowiedz

Obserwator (, #IP e55285e845) Odpowiedz

A co, kolejny kościół /??????

A co taka skrajność? Dlaczego myślisz, że chodziło mi akurat kościół? (, #IP 410b1bb23a) Odpowiedz

Popieram (, #IP 094c6a4fc9) Odpowiedz

Tak kościół zbudujcie i chcemy fajnych księży jak Ks Piotrek. Super będzie .....::::::::::

Obiecanki (, #IP 7022308541) Odpowiedz

A rów na Narutowicza do tej pory nie ruszony po obietnicach pani burmistrz.A nosek rośnie.

oko (, #IP 9d0654f70b) Odpowiedz

http://bip.borowie.pl/upload/plik,20200731155518,ogloszenie_o_naborze_kierownik_gops.pdf

Czyli co konkretnie powstanie (, #IP 739f29b5dc) Odpowiedz

Ten artykuł widzę już piąty raz a w nim nic konkretnego co miało by powstać!!! Czyli co powstanie..... Boisko, skate park czy coś jeszcze innego??????????