lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Godzina W w Parysowie

Dodano:
garwolin - Godzina W w Parysowie

Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się także w Parysowie. W uroczystościach udział wzięły władze gminy Parysów, przedstawiciele duchowieństwa i kibice piłkarscy.

W obchodach 76. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowanych w Parysowie udział wzięło około 80 osób. Modlitwę za poległych Powstańców odmówił ks. kanonik Włodzimierz Tendorf - proboszcz parafii Parysów.

Uczestnicy wydarzenia odśpiewali Hymn Państwowy oraz złożyli wieńce i znicze pod pomnikiem Żołnierzy AK na parysowskim Rynku. Nie zabrakło płonących rac, wycia syren oraz patriotycznych cytatów i okrzyków. Uroczystości zakończone zostały błogosławieństwem, którego udzielili księża parysowskiej parafii.

Łukasz Kwiatkowski, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 17

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

JA (, #IP bb0f698967) Odpowiedz

a od kiedy to się flagę narodową upiększa różnymi dodatkami? - To tak w ramach Honoru i Ojczyzny można?