Wiadomości z Garwolina

Ukradł Audi, został zatrzymany w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Ukradł Audi, został zatrzymany w Garwolinie


Dzięki skutecznej interwencji policjantów z Garwolina do policyjnego aresztu trafił 41-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej samochodu marki Audi na terenie powiatu Łęczna. W wyniku współpracy służb mundurowych sprawca został zatrzymany. Jak się okazało był poszukiwany dwoma listami gończymi, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Skradzione mienie o wartości około 44 tys. zł zostało odzyskane.


Wczoraj dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał komunikat od policjantów z Łęcznej o utraconym w wyniku kradzieży rozbójniczej pojeździe Audi A4. Z uzyskanej informacji wynikało, że samochód może znajdować się na terenie Garwolina. W wyniku podjętych działań na parkingu przy jednej z restauracji policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz dzielnicowi ujawnili poszukiwany samochód i uniemożliwili dalszą jazdę jego kierowcy.

Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie 0,7 promila alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto 41-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi celem odbycia kary pozbawienia wolności o łącznym wymiarze 232 dni. Skradzione mienie o wartości około 44 tys. zł zostało odzyskane przez policjantów.

Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, by po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych powrócił w ręce prawowitego właściciela. Sprawca natomiast został osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi prosto do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał wyrok za wcześniejsze przestępstwa. Wkrótce sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o karze dla 41-letniego mieszkańca woj. pomorskiego. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner, opr. AS
zdjęcie: Archiwum KPP, KG

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ktoś na to AUDI pracował, złodziej ukradł czyjąś pracę - kara winna być wyegzekwowana, a nie tylko teoretyczna "grozi", grozi to jeszcze nie wyrok. (, #IP 32982fb573) Odpowiedz

Do obezwładnienia kierowcy mundurowi użyli broni. Nie miałbym nic przeciwko gdyby tak niechcący wypaliła w zatrzymanego w trakcie obezwładniania... Ktoś na to AUDI pracował, złodziej ukradł czyjąś pracę - kara winna być wyegzekwowana, a nie tylko teoretyczna grozi, grozi to jeszcze nie wyrok.