Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


29 lipca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin ul. Trakt Lwowski

Przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie, gdzie doszło do potrącenia dwóch rowerzystek przez samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

30 lipca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Grabniak

Po godzinie 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Grabniaku, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

31 lipca 2020 r.

Kobieta z objawami udaru w DPS Trzcianka

Po godzinie 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Domu Pomocy Społecznej w Trzciance znajduje się kobieta z objawami udaru mózgu. Z powodu braku wolnych zespołów ratownictwa medycznego na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej załodze LPR.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Trąbki
Po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pomocy medycznej poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

1 sierpnia 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Rębkowska

Po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Rębkowska, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w pojazdach, zakręceniu zaworu LPG oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad pięć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe w miejscowości Trąbki
Przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Trąbki, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono źródła prądu w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar pomieszczenia w budynku mieszkalnym w Podebłociu
Przed godziną 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Podebłocie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte było tylko pomieszczenie kuchni. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który uległ podtruciu gazami pożarowymi oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do likwidacji zagrożenia. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

2 sierpnia 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Trojanów

Po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17w miejscowości Trojanów, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono źródła prądu w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.