Garwolin Sport

Zajęcia karate ponownie w Ekonomiku!

Dodano:
garwolin - Zajęcia karate ponownie w Ekonomiku!

Wracają zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Treningi ruszają już czwartek o godzinie 17.00 (dzieci), godzinę później dorośli. Treningi będą się odbywać w dawnej lokalizacji, czyli w sali gimnastycznej Ekonomika.

Grzegorz Jarząbek, prezes Wołomińskiego Klubu Shorin-Ryu Karate urodził i wychował się w Garwolinie. Sztukami walki pasjonował się już w latach osiemdziesiątych. Swoją przygodę z karate rozpoczął właśnie w tym mieście. Najpierw było to karate kyokushinkai, a od 1991 roku jego pasją stało się Shorin-Ryu Karate. Wówczas mistrzem i prekursorem tej sztuki w kraju był sensei Aleksander Staniszew oraz znany mistrz z Okinawy sensei Kenyu Chinen.

Klub liczy około 150 członków, działa na szeroką skalę, ponieważ prowadzi zajęcia w Garwolinie, Wołominie, Warszawie, Kobyłce, Siedlcach Konstancinie, Borowiu, Żelechowie i w Radzyminie. Wychowankowie sensei Grzegorza swoje doświadczenie zdobywają zarówno podczas zajęć karate w rodzimym klubie, jak i w ramach staży krajowych, które odbywają się systematycznie w Pińczowie oraz zagranicznych we Francji, Czechach i na Okinawie. Biorą udział w zawodach regionalnych, mistrzostwach Polski i Pucharze Świata.

Klub odnosi bardzo duże sukcesy. W ostatnich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w sierpniu 2019r. w Thonon Les Bleins we Francji, zawodnicy klubu zdobyli łącznie 22 medale w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.
- Karate to styl życia a zarazem sposób na życie -  mówią uczniowie, którzy poprzez swoje zaangażowanie w treningi, uzyskali stopnie mistrzowskie dan, jest to 12 osób. Wielu z nich prowadzi własne sekcje karate, swoją postawą stają się wzorem dla młodych adeptów tej sztuki.

Wołomiński Klub Karate organizuje również wyjazdy wakacyjne i zimowe dla dzieci, młodzieży oraz starszych karateków w znane zakątki naszego kraju i za granicę.

Karate to sport, zabawa i wychowanie. Proponowane przez WKKSR treningi to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate, dzięki czemu są interesujące i przede wszystkim poprawiają zdrowie i sprawność. Uczą koncentracji, poprawiają motorykę i koordynację a także mają znaczący wpływ na kształtowanie postaw prospołecznych - odpowiedzialności za siebie i innych.

Treningi są w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17.00 (dzieci) i 18.00 (dorośli).

Dane kontaktowe: sensei Grzegorz Jarząbek 696 480 952
Zajęcia w Ekonomiku w Garwolinie

Artykuł sponsorowany