Rozrywka | Kultura Garwolin

Najstarsza Mieszkanka i Uczeń Roku wyróżnieni podczas Dni Łaskarzewa

Dodano:
garwolin - Najstarsza Mieszkanka i Uczeń Roku wyróżnieni podczas Dni Łaskarzewa

30 sierpnia b.r. odbyły się kolejne wydarzenia w ramach Dni Łaskarzewa 2020. Tego dnia w parku na Rynku Dużym można było obejrzeć wystawę zdjęć starego Łaskarzewa, poczęstować się krówkami (z herbem Miasta) i cynamonkami w ramach stoiska promocyjnego urzędu.

O godz. 17.00 w kościele parafialnym odprawiona została uroczysta msza święta w intencji mieszkańców miasta. Przedstawiono również sylwetki żołnierzy biorących udział w walkach o niepodległość Polski i w Bitwie Warszawskiej. Po mszy świętej wręczono pamiątkowe statuetki rodzinom bohaterów.

Następnie przed budynkiem Urzędu Miasta została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca miejsce związane z Bitwą Warszawską. Można było również obejrzeć wystawę poświęcona Bitwie Warszawskiej.

REKLAMA:


Tego dnia w ramach obchodów Dni Łaskarzewa wręczono również listy gratulacyjne dla Najstarszej Mieszkanki Miasta 96-letniej Stanisławy Brzostowskiej oraz Ucznia Roku 2020 Jakuba Misiak – absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1 im. „Szarych Szeregów” w Łaskarzewie.

Jakub jest laureatem konkursu przedmiotowego z historii oraz zakwalifikował się do konkursów rejonowych z innych przedmiotów: biologii, chemii i geografii.
Gratulujemy wysokich wyników w nauce i życzymy wielu sukcesów!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 39

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.