Rozrywka | Kultura Garwolin

Jak analizować mecze?

Dodano:
garwolin - Jak analizować mecze?

Lead: Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina na świecie. Nikogo więc nie dziwi to, że to właśnie mecze piłkarskie są najczęściej obstawianym sportem w zakładach bukmacherskich. Pomimo tego statystyki są jasne – większość typerów przegrywa. Czy istnieje zatem sposób na naprawdę skuteczne obstawianie meczów u bukmachera?Analiza meczy i obstawianie zakładów bukmacherskichZakłady bukmacherskie bez przygotowanej analizy to jak granie w ciemno – można, ale pytanie, po co? Z pewnością olbrzymiej grupie typerów wydaje się, że przed każdym obstawieniem robi analizę meczów. W praktyce jednak takie analizy często ograniczają się do przeczytania kilku informacji. Jeszcze gorzej, jeśli typer obstawia wyłącznie kilka ulubionych zespołów. Podświadomie jesteśmy wtedy narażeni na jeszcze większy zanik obiektywizmu, w rezultacie czego mamy mniejsze szanse na wygraną.
Podstawą jest zatem dobry research. Im więcej informacji nabędziemy, tym większe staną się szanse na wygraną, o czym przekonuje się drobny odsetek regularnie wygrywających typerów. Wiedzą o tym przyjaźnie nastawieni do graczy bukmacherzy, którzy oferują na swoich stronach mnóstwo dodatkowych modułów informacyjnych i edukacyjnych. Z pewnością warto z nich skorzystać!

Typowanie meczy – statystyki drużynStatystyki obydwu drużyn do ogromna księga wiedzy. Zgłębia się ją dość nudno, ale jej analiza podniesie proporcje wygranych do przegranych! To właśnie statystyki historyczne używane są przez bukmacherów jako jeden z głównych czynników pozwalających na wyznaczenie wysokości kursów. Aby wygrywać, należy więc zacząć analizować mecze poprzez analizę statystyk drużyn.
Statystyki to jednak nie tylko śledzenie aktualnych tabel ligowych. Trzeba dotrzeć do kompletnych danych historycznych, sięgających co najmniej na kilka sezonów wstecz. Powinny one zawierać informacje dotyczące rezultatów wydarzeń, ale także wielu innych ważnych czynników, np. formacji. Oprócz analizy statystyk teamów w przypadku meczów piłki nożnej istotne okazują się dane dotyczące poszczególnych zawodników. Właściwie trudno wyobrazić sobie w miarę odpowiedzialne obstawianie zakładów na czerwone i żółte kartki bez wzglądu do historii zawodników! To właśnie takie analizy pozwolą na dostrzeżenie pewnych tendencji, które oznaczają wyższe prawdopodobieństwo i przewagę nad bukmacherem.

REKLAMA:


Analiza meczów – stan kadrowy, trener i kwestie medialneWiele wydarzeń sportowych udowodniło, jak ważne jest to, co aktualnie dzieje się w zespole. Czasami, gdy mamy do czynienia z dużym transferem graczy pokroju Ronaldo czy Messiego, wielu typerów decyduje się na obstawiania zwycięstw. Tymczasem tego typu informacje wskazują na to, że drużyna może być nieco osłabiona. Piłka nożna to dyscyplina drużynowa – team musi się ze sobą zżyć i przetestować różne układy. To samo dotyczy zmian na stanowisku trenera. Nawet dobry lider będzie potrzebował czasu na zobaczenie efektów wprowadzonych modyfikacji.

Osłabienie jednego zawodnika a wynik meczuPrzy analizie meczów pod zakłady bukmacherskie trzeba też wziąć pod uwagę kwestie medialne. Jeśli któryś z czołowych, kluczowych zawodników drużyny piłkarskiej przeżywa kryzys prywatny, może to wpłynąć na jakość jego gry w trakcie meczu. W tym przypadku nie chodzi tylko o kryzysy medialne, ale o napięcia pomiędzy zawodnikami z tego samego klubu. A do tych, jak wiadomo, dochodzi nierzadko. Z drugiej strony nie można popaść w przesadę przy analizie meczów, aby nie brać pod uwagę dosłownie wszystkich możliwych czynników!

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.