Wiadomości z Garwolina

W razie wypadku karetka zawiezie pacjenta aż do Mińska Mazowieckiego!

Dodano:
garwolin - W razie wypadku karetka zawiezie pacjenta aż do Mińska Mazowieckiego!

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Garwolinie został zamknięty w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednego z pacjentów. Dezynfekcja oddziału potrwa aż do wtorku! Jeżeli ktoś ulegnie wypadkowi podczas prac domowych, polowych lub będzie miał wypadek drogowy, trafi najprawdopodobniej do szpitala w Mińsku Mazowieckim. Co takiego się stało, że wypowiadane przez lekarzy i ratowników medycznych stwierdzenie, że „dla ratowania ludzkiego życia ważna jest każda sekunda”, przestało mieć znaczenie?

 Czy w powiecie garwolińskim dojdzie do tragedii?Kierownictwo SP ZOZ przesłało wczoraj do mediów komunikat, w którym poinformowało o zamknięciu SOR z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pacjentów. Dezynfekcja oddziału potrwa aż do wtorku!
- O tym kto z danego wypadku trafi do odpowiedniego szpitala decyduje koordynator CPR. Dezynfekcja oddziału potrwa do wtorku. W razie wypadku np. w Górznie, karetka najprawdopodobniej zawiezie pacjenta do Mińska Mazowieckiego – informuje dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski.

W zaistniałej sytuacji mieszkańcy powiatu garwolińskiego powinni się chyba powstrzymać przed podróżami oraz wszelkimi pracami domowymi i polowymi, bo w razie wypadku zostaną przetransportowani najprawdopodobniej do Mińska Mazowieckiego.

REKLAMA:


Ostatnio media coraz częściej informują o błędnych diagnozach przez teleporady, które doprowadziły do pogorszenia się stanu zdrowia, czy nawet śmierci pacjentów. Niedawno było głośno o kobiecie w ciąży, która zmarła przez to, że była odsyłana od szpitala do szpitala i nie została jej na czas udzielona pomoc. Powodem ludzkich tragedii jest dziś też często niedodiagnozowanie. Systematycznie spada ilość osób z ciężkimi chorobami serca na oddziałach kardiologicznych. Spada też liczba osób zdiagnozowanych na raka. Czy polskie społeczeństwo przestało nagle chorować? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.

I na koniec pytanie otwarte do lekarzy i ratowników medycznych: Co takiego się stało Drodzy Państwo, że czas transportu do szpitala z ciężkich wypadków przestał być ważny?

Czy w powiecie garwolińskim musi dojść do tragedii? Czy w razie tragedii dyrekcja SP ZOZ i starosta powiatu garwolińskiego, będą się tłumaczyli procedurami koronawirusowymi?


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pytanie do niewłaściwych osób. (, #IP ae01deba9c) Odpowiedz

Ani lekarze ani ratownicy nie decydują o zamknięciu jednostki w której są zatrudnienie/mają umowę. A dla hejterów - jeśli są na kontraktach to gdy nie pracują (zamknięte) nie dostają pieniędzy.

Marley (, #IP f9bac2285e) Odpowiedz

i druga sprawa do oszołomów łykających wszystko co władzuchna powie oraz do SS-anepidu. Proszę o przykład jednej chociaż biedronki, lidla, czy innego kauflandu, który przeszedłby choćby jeden dzień kwarantanny, bo klient lub pracownik miał koronawirusa. Rozumiem, że ci którzy mieli do tej pory pozytywne wyniki, nigdy w żadnym markecie nie byli. Właśnie to wykazały tzw. śledztwa epidemiologiczne prowadzone przez SS-anepid w przypadku 70 tysięcy osób dodatnich przez ostatnie pół roku? Łykacie to pelikany?

Marley (, #IP f9bac2285e) Odpowiedz

Brawo Redaktorze! Cała ta srandemia, to jest raj właśnie dla lekarzy, pielęgniarek i ogólnie medyków. Najlepiej się czują kiedy po SORach i oddziałach hula wiatr, a kasa leci. Nie wszyscy wiedzą, że za taki dyżur 24h w szpitalu lekarz przytula grubo ponad 1000 zł do ręki. I teraz pytanie: Wolałby w tym czasie pospać, bo nie ma chętnych na wizytę, czy zapierdzielać 24h, bo SOR lub oddział wypełniony po brzegi? To samo, tylko za mniejszą kasę, dotyczy innych służb medycznych. Znam osobiście kilkoro z \branży\ i tylko od nich ciągle słyszę jak to albo wujek w drugim końcu Polski im zmarł na covida, albo kuzyn bratowej stryjecznej siostry. Tak samo pasuje ta cała sytuacja urzędasom, czyli z natury nierobom - podobno ceny kawy w hurcie poszły w górę, bo po 6 dziennie żłopią z nudów - oraz nauczycielom - ale tylko starym komuchom z ZNP, którzy pamiętają formowanie się węgla i tym, co już swoje dzieci mają odchowane.

Ludzie tolerancji troszku bo narodu jedność w proszku (, #IP a2901b3a3e) Odpowiedz

Łojtam, Łojtam. Więcej poczucia humoru. My wszyscy z gumna a nie ze dworu. Zamiast światem się przejmować lepiej z życia podworować. Bo kto się przejmuje rolą tego najpierw wy... kołują. . Marniey, marniey upierz dredy. Wszy cię nie wyciąganą z biedy. Z szuflą, mietłom pójdźże w tany. Niech Garwolin posprzątany. Nie sadź w Wildze swego ziela bo Policja je wypiela. Przestań łowić cudze ryby co by rąk nie wsadzić w tryby. Wszystko jest dla większej draki. Stań na ziemi. W górę ptaki. Nie za często dawaj w żyłę, by nie pisać co nie miłe. I pamiętaj, sam, nierobie, jak ty komu tak on tobie. Nic osobistego, wesoły kolego. Kiedy piszesz pod publikę, warto liczyć się z wynikiem. Pewnie stać na twardym gruncie, nawet przy beczułki szpuncie. Ludzie tolerancji troszku bo narodu jedność w proszku. :)

Bedok (, #IP 1084e3a669) Odpowiedz

Ja myślałem że portal jest po to by pisać informacje o tym co się dzieje w powiecie a nie do wygłaszania swoich własnych opinii na dany temat. Właśnie straciliście odbiorcę

Przedstawienie trwa więc uciszają (, #IP ea7ea07253) Odpowiedz

Jak każdy kryzys ogólnoświatowy, wywołany przez banksterów, ma swoje spektrum aspektów pozytywnych i negatywnych. W skutkach na dziś i na przyszłość. Każdy chce coś ugrać by nie stracić. Wystarczy wpisać : korona wirus a gospodarka. Przemiany obyczajowe w pracy i w społeczeństwie, przemieszczenia kapitałowe, wymuszenie pracy przez internet jako podniesienie wydajności komunikacyjnej, straty deweloperów budownictwa biurowego, firm paliwowych i sektora napraw samochodów prywatnych, wymuszone oszczędności w sferze rozrywki i usług, przewały szwagrów i ministrów, zmniejszenie ilości wszelkich zakażeń kropelkowych i wdychania pyłów. No a wszystko najprawdopodobniej oparte na wyolbrzymianym systemowo i globalnie kłamstwie pandemi. Gdy realnie to jakiś promil problemów zdrowotnych świata. Na szczęście pod maseczkami nie wszyscy stajemy się talibami własnego interesu. Ludzie w dużych miastach pierwszej Japonii noszą miseczki od 50 lat gdy smog. Bedok się Panu nie przedstawi bo to jakiś flancowany przybysz z wsi/prowicji przedwojennej.

Prosze się przedstawić z imienia i nazwiska (, #IP 4f1bf5016e) Odpowiedz

oraz zajmowanej funkcji. Takie komentarze mnie kompletnie nie ruszają. Przestrzegam przed tragedią, która wisi w powietrzu bo służba zdrowia jest sparaliżowana jednym koronawirusem i często fałszywie dodatnimi testami. Nie sieję koronapaniki przedrukowując codziennie komunikaty SANEPID-u. AS

Kaganiec załóż (, #IP d5cdac0bf4) Odpowiedz

Oszołomie