Wiadomości z Garwolina

OSP Garwolin i OSP Sobolew z dużym dofinansowaniem z Samorządu Województwa

Dodano:
garwolin - OSP Garwolin i OSP Sobolew z dużym dofinansowaniem z Samorządu Województwa

Radni Województwa Mazowieckiego na posiedzeniu 8 września 2020 r. podjęli uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego miastom i gminom na doposażenie jednostek OSP. Dofinansowanie było możliwe w związku z powstaniem oszczędności, a także dzięki uruchomieniu przez Sejmik Województwa Mazowieckiego rezerwy w budżecie.

Przyznane gminom w ramach tego wsparcia środki finansowe pozwolą na zrealizowanie zakupu m.in. 17 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, w tym 11 lekkich, 5 średnich i 1 ciężkiego oraz licznego drobnego sprzętu i odzieży ochronnej dla jednostek OSP. W tym dla OSP Pruszyn, OSP Pruszynek, OSP Nowe Opole, OSP Garwolin, OSP Niemojki, OSP Nowa Kornica, OSP Szczeglacin, OSP Sobolew, OSP Czerniejew, OSP Rozbity Kamień.

OSP Garwolin na nożyce hydrauliczne z zasilaniem akumulatorowym otrzymała 35 000,00 zł. OSP Sobolew na ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy otrzymała aż 100 000,00 zł.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

JRG (, #IP 09c610b859) Odpowiedz

My! z Maciejowic chcemy kolejnego drona i etaty gminne na strażaka w OSP.