Ciekawe tematy z Garwolina

Dwa kolejne pojazdy FLIRT trafiły do Kolei Mazowieckich

Dodano:
garwolin - Dwa kolejne pojazdy FLIRT trafiły do Kolei Mazowieckich

Trwają dostawy nowoczesnych pojazdów FLIRT trzeciej generacji produkcji Stadlera dla Kolei Mazowieckich. 10 z 61 pięcioczłonowych, zamówionych w styczniu 2018 r. pojazdów obsługuje już pociągi na liniach do Działdowa, Łowicza i Celestynowa.
Na początku bieżącego tygodnia odbyły się odbiory dwóch kolejnych pojazdów.


Odebrane składy zostaną niebawem włączone do ruchu na trasie Celestynów – Warszawa – Łowicz.
Przypomnijmy, że bieżące dostawy są realizowane w ramach drugiej umowy wykonawczej  na 12 pięcioczłonowych pojazdów FLIRT, zawartej z producentem 28 marca 2019 r.
- W uzgodnieniu z przewoźnikiem pociągi w ramach tej umowy przekazujemy znacznie przed przewidzianymi w kontrakcie terminami, aby jak najszybciej zapewnić pasażerom możliwość podróżowania nowoczesnymi, bezpiecznymi i komfortowymi składami – mówi Magdalena Dankowska, dyrektor projektu w Stadler Polska.

Umowa na zakup 12 ezt do obsługi trasy Łowicz – Sochaczew – Warszawa – Celestynów jest jedną z czterech umów dofinansowanych w ramach działania 5.2 Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. 1. „Zakup 12 sztuk nowych pięcioczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych I”. Wartość całkowita projektu – 316,40 mln z, z czego kwota dofinansowania to 128,55 mln zł.

REKLAMA:


- Odebraliśmy dwa kolejne, nowoczesne i komfortowe pojazdy, które już w najbliższym czasie zasilą park taborowy Kolei Mazowieckich, a przede wszystkim będą bobrze służyły naszym pasażerom w ich codziennych i okolicznościowych podróżach. Składam podziękowania pracownikom Stadlera i Kolei Mazowieckich za efektywną współpracę, której finałem jest terminowe zrealizowanie umowy w zakresie dostawy jedenastego i dwunastego pojazdu FLIRT3 – mówi Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.
Pociągi zamówione przez Koleje Mazowieckie to elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT najnowszej generacji – nowoczesne, lekkie, energooszczędne pojazdy z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Są jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Mogą osiągać prędkość 160 km/h. Są również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED. Wszystkie zakupione pojazdy FLIRT są w pełni zgodne z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI).

Całkowita wartość projektów na 55 pojazdów, dofinansowanych w ramach POIiŚ, wyniesie ponad 1,42 mld zł. Dofinansowanie z CUPT ustanowione zostało na poziomie 50 proc. kwoty wydatków kwalifikowalnych, co stanowi rekordową kwotę
580,25 mln zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dzien kierowcy z Afryki (, #IP aeae968cbe) Odpowiedz

22-09- jezdzimy bezplatnie komunikacja w stolicy, koleja...WKD i Mazowiecka.

i właśnie dzięki temu zakupowi, jest mniej pociągów, które kursują (, #IP 5abeb0e4a3) Odpowiedz

do Dęblina...............a jeśli już kursują to jedzie się zamiast 57 minut z Warszawa Anin do Pilawy około 90 minut.............dlaczego? bo są nowe tory.............cha cha cha...............i jescze na dodatek do Dęblina jeżdzą złomy nie pociągi tak usyfione, że przy wstawaniu siedzenie nie chce się odkleić od d....y