Wiadomości z Garwolina

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Garwolina

Dodano:
garwolin - Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Garwolina

Od połowy września na terenie miasta Garwolina prowadzona jest inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła. Jest to jedno z szeregu działań które prowadzi Miasto, mające na celu przeciwdziałanie zjawisku niskiej emisji, popularnie nazywane smogiem. Przez kolejne 3 miesiące zostaną zebrane dane dotyczące sposobu ogrzewania dla każdego budynku w Mieście, zarówno jednorodzinnego jak i wielorodzinnego.

Mieszkańcy Garwolina mogą spodziewać się odwiedzin ankieterów, którzy zadadzą kilka pytań. Będą m.in. zadawać pytania dotyczące stanu docieplenia budynku, powierzchni ogrzewanej, rodzaju zainstalowanych źródeł ciepła, wykorzystywanych zarówno do celów grzewczych, jak i podgrzewania wody oraz o planów dotyczących termomodernizacji.

Osoby przeprowadzające ankiety zaopatrzone będą w identyfikatory oraz upoważnienia podpisane przez burmistrza Garwolina. Ich autentyczność będzie można potwierdzić w Wydziale Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Garwolina pod numerami telefonów 25 786 42 46, 25 786 42 30 lub w firmie realizującej projekt Atmoterm SA nr telefonu 784 439 633. O realizowanym zadaniu jest poinformowana policja, która na bieżąco otrzymuje dane identyfikacyjne ankieterów.

Wizyty ankieterów będą odbywać się w dni powszednie w godzinach 8.00-20.00, a w weekendy 10.00-18.00. Udzielane informacje będą anonimowe i nie będzie wymagany podpis na ankiecie. W celu zachowania środków ostrożności w związku z sytuacją epidemiologiczna w kraju, ankieterzy będą przestrzegać wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa takich jak zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu minimum 2 m, nie będą wchodzić za próg domu/mieszkania.

REKLAMA:


W przypadku, kiedy mieszkańcy nie zechcą z różnych powodów poświęcić czasu ankieterom – będą mogli wypełnić ankietę online lub przekazać dane za pośrednictwem firmy, która wykonuje inwentaryzację dzwoniąc w godzinach 8:00 – 16:00 w dni powszednie pod nr telefonu: 532 088 714.

Realizowana inwentaryzacja pozwoli poznać rzeczywistą skalę stosowania paliw stałych na terenie Miasta. Pozyskane informacje zostaną przeanalizowane i będą istotne w podjęciu odpowiednich działań na rzecz poprawy jakości powietrza.

Realizacja tego zadania jest możliwa dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza Mazowsze 2020”. Stosowna umowa na realizację zadania wartości 174 280 zł została podpisana w lipcu br. przez członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską i Elżbietę Lanc, burmistrz Miasta Marzenę Świeczak i skarbnik Katarzynę Nozdryn-Płotnicką. Termin zakończenia inwentaryzacji to listopad 2020 r. Koszt realizacji zadania w całości zostanie sfinansowany ze środków Samorządu Mazowsza.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Priorytety (, #IP 5ce1299cd6) Odpowiedz

Do przychodni nie wpuszczają do Skarbowego i innych urzędów a po domach będą łazić