Garwolin Sport

IV Mistrzostwa Garwolina w Golfa

Dodano:
garwolin - IV Mistrzostwa Garwolina w Golfa

9 września na polu golfowym Sobienie Królewskie odbyły się już IV Mistrzostwa Garwolina w Golfie.

Golf to stosunkowo jeszcze mało znana i rozpowszechniona dyscyplina olimpijska sportu. Jedna runda gry trwa około 3-4 godzin w zależności od poziomu zawodników. Każdy zawodnik sklasyfikowany w Polskim Związku Golfa posiada tak zwane HCP, czyli jednym słowem, ma przypisany poziom gry. Handicap to liczba uderzeń potrzebna do zaliczenia wszystkich 18 dołków na polu.

Garwolin ma to szczęście, że w niedalekiej odległości jest pole w Sobieniach. Obecnie w Polsce są tylko 24 pola pełnowymiarowe. Po Sobieniach następne jest dopiero w Rajszewie za Warszawą, do którego jedzie się ponad 2 godziny. W rozgrywanych 9 września Mistrzostwach Garwolina Marek Janiec zajął I miejsce (85 uderzeń). II miejsce zajął  Andrzej Gniedziuk (92 uderzenia), a III miejsce Tomasz Paziewski (94 uderzenia).

REKLAMA:


- Polecam ten rodzaj rywalizacji, ale też rekreacji i spaceru ponad 8 km w pięknych okolicznościach przyrody. Każdy może pojechać i zasięgnąć informacji o tej niezwykle trudnej grze, bądź zadzwonić do mnie na nr: 509 463 007. Chętnie pomogę, wprowadzę na czym to wszystko polega. Polecam, warto spróbować. Obecnie na polu w Sobieniach gra już prawie tysiąc zawodników  i co roku jest ich coraz więcej. W golfa grają dzieci od 5. roku życia  i seniorzy ponad 80- letni. Grają nawet w jednej drużynie, więc jest to sport dla wszystkich – mówi Marek Janiec.

Pole golfowe w Sobieniach Królewskich to pole mistrzowskie par 71, długości ponad 6700m. Rozgrywane są na nim zawody również rangi międzynarodowej. Usytuowane jest na 80 hektarach pięknej, zadbanej trawy z pięcioma jeziorkami i lotniskiem obok .


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.