Wiadomości z Garwolina

Wypadek motocyklisty w miejscowości Starowola

Dodano:
garwolin - Wypadek motocyklisty w miejscowości Starowola

Dziś po godzinie 10.00 w miejscowości Starowola 37-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i wpadł do przydrożnego rowu. Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

- W miejscowości Starowola po godzinie 10.00 doszło do zdarzenia drogowego. 37-letni mężczyzna jadący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Mężczyzna został  przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Podróżował sam, był trzeźwy – mówi asp. szt. Marek Kapusta z KPP w Garwolinie.

- Jako użytkownicy jednośladów miejmy świadomość, że osoby podróżujące samochodem są zabezpieczone przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, kurtyny i inne środki techniczne, chroniące je przy zderzeniu. Jednoślady, co oczywiste, żadnych zabezpieczeń tego typu nie posiadają. Kierowcę chroni jedynie kask i czasem dobrej jakości kombinezon. Jednak przy uderzeniu w przeszkodę, zwłaszcza z dużą prędkością te zabezpieczenia okazują się niewystarczające. A zdarzają się osoby, które nie korzystają nawet z tych, elementarnych form zabezpieczenia. Trzeba też pamiętać, że jednoślady są o wiele bardziej wrażliwe na prędkość i jakość drogi. Pamiętajmy! - dodaje mundurowy.

Za informację o zdarzeniu i zdjecia dziękujemy Czytelnikowi.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.