czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Posłowie z naszego okręgu za projektem ''Bezkarność Plus''

Dodano:
garwolin - Posłowie z naszego okręgu za projektem ''Bezkarność Plus''

Grzegorz Woźniak, Krzysztof Tchórzewski i Henryk Kowalczyk podpisali się pod bardzo kontrowersyjnym projektem ustawy zmieniającym ustawę z 2 marca o przeciwdziałaniu COVID-19. Po wejściu w życie tej ustawy, osoby powołujące się na przepisy o zwalczaniu COVID-19, będą zwolnione z odpowiedzialności karnej, jeśli popełnią przestępstwo lub wykroczenie. Projekt, który jest już określany jako ''Bezkarność Plus'' może być przegłosowany w Sejmie w dniach 16-17 września 2020r.


Poniżej projekt ustawy:

USTAWA
z dnia …
o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych

Art. 1. W ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.1)) wprowadza się następujące zmiany:
    1) po art. 10c dodaje się art. 10d w brzmieniu:
„Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.”;

Nie trzeba chyba tłumaczyć nikomu, jak daleko po wejściu w życiu tej ustawy mogą się zachować  osoby ze skłonnością do agresji. Ta ustawa maksymalnie rozszerza kompetencje urzędników i służb. To znacznie radykalniejsze zmiany, niż te proponowane jeszcze w sierpniu.
Link do całości ustawy i druków sejmowych TUTAJ.
Poseł Grzegorz Woźniak nie odpowiada na pytania w sprawie ustawy. O komentarz do projektu poprosimy też posła Kowalczyka i posła Tchórzewskiego.

Miedzy innymi w tej sprawie, 16 wrzesnia w Warszawie odbędzie się strajk przedsiębiorców. Wiecej TUTAJ.
Jak posłowie zachowają się podczas głosowań sejmowych? Przekonamy się już niebawem.

REKLAMA:Pełna lista posłów popierajacych ustawę
Wśród posłów, którzy podpisali się pod ustawą, są też posłowie okręgu Siedlecko-Ostrołęckiego.

"Na podstawie art. 118 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i na podstawie art. 32 ust. 2 regulaminu Sejmu niżej podpisani posłowie wnoszą projekt ustawy:
- o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy upoważniamy panią poseł Annę Milczanowską.
Waldemar Andzel;  Jan Krzysztof Ardanowski;Ryszard Bartosik; Barbara Bartuś; Joanna Borowiak;  Waldemar Buda; Lidia Burzyńska; Kazimierz Choma; Przemysław Czarnecki;  Anita Czerwińska; Zbigniew Dolata; Przemysław Drabek; Jan Duda; Jarosław Gonciarz; Czesław Hoc; Zbigniew Grzegorz Hoffmann; Piotr Kaleta; Henryk Kowalczyk; Krzysztof Janusz Kozik; Leonard Krasulski; Jacek Kurzępa; Anna Kwiecień; Krzysztof Lipiec; Grzegorz Lorek; Jerzy Małecki; Marek Matuszewski; Anna Milczanowska; Jan Mosiński; Kazimierz Moskal; Teresa Pamuła; Bolesław Piecha;  Elżbieta Płonka; Marcin Porzucek; Paweł Rychlik; Sławomir Skwarek; Kazimierz Smoliński; Agnieszka Soin; Marek Suski;  Krzysztof Szulowski; Ewa Szymańska; Adam Śnieżek; Krzysztof Tchórzewski; Ryszard Terlecki; Sylwester Tułajew; Grzegorz Wojciechowski; Grzegorz Adam Woźniak; Tomasz Zieliński. "

zdjęcia FB Grzegorz Woźniak, Wikipedia


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mieszkaniec (, #IP 574ab9dc0b) Odpowiedz

Wstyd

bedzie tak (, #IP 8b79890032) Odpowiedz

https://www.youtube.com/watch?v=7xXHskR5xMM

chodzi o jedno (, #IP 8b79890032) Odpowiedz

ZIOBRO NIE CIERPI MORAWIECKIEGO już szył mu buty chcąc pokazowo aresztować żonę morawieckiego ale był przeciek i się zesrało a po to właśnie był ten projekt ,,bezkarność owszem wielu np dyrektorów by pozostało bezkarnymi przy okazji ale nie wyszło . Może lepiej jak sami odejdą po dobroci ...

obserwator (, #IP 574ab9dc0b) Odpowiedz

LIZUSY.

Lokalna bezpłatna utylizacja (, #IP b98b3ffd55) Odpowiedz

jednym słowem L@jdy.Do UTYLIZ@CJI

Bezprawie prawem w Polsce (, #IP 55c827779a) Odpowiedz

Trudno uwierzyć, że doczekaliśmy czasów w których ustanawia się prawo chroniące bezprawie, złodziejstwo, kolesiostwo, etc.

a za co Grzegorz Wożniak odpowiada? (, #IP aa5ff467d6) Odpowiedz

A za fotki na uroczystościach odpowiada? I tak 3 kadencję prześlizgał się Taki to ma szczęście

obserwator (, #IP 574ab9dc0b) Odpowiedz

Teraz ta ustawa będzie chroniła P.Szumowskiego i Sasima.

i (, #IP 8a66e2046d) Odpowiedz

Minister zdrowia Adam Niedzielski: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-minister-zdrowia-adam-niedzielski-szczepionka-na-koronawirus,nId,4734757#comments4-1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Stanialaw Michalkiewicz (, #IP 3be2d47154) Odpowiedz

Ge$t@pa nakazało i swiadomie glosuja wbrew tzw wlasnej woli. Może lekarz/weteryniarz pomorze.Amen

Michal (, #IP aaaf9c18e3) Odpowiedz

Niczego innego się po nich nie spodziewałem. Może Pisowskiej społeczności otworzy to trochę oczy i zobaczą na kogo głosowali, ale marne szanse. Ludzie są po prostu głupi.

Marley (, #IP de35ff2602) Odpowiedz

Bardzo dobrze Redaktorze, że Pan o tym pisze. Reszta lokalnych portali uprawia dziennikarstwo bezobjawowe i jest w stanie tylko przedrukowywać materiały prasowe, komunikaty służb i wrzutki władzuchny z przecinania wstęg. Takie po prostu słupy ogłoszeniowe. A opisywani przez Pana zaprzańcy nigdy więcej przez, choć odrobinę myślących, ludzi nie powinni być wybrani ponownie. Za samo podpisanie takiego projektu już powinien być paragraf. Przecież, to jest jawne występowanie przeciw obywatelom w interesie bardzo wąskich grup - nieudolnych urzędników, skretyniałych polityków, wszelkiej maści kombinatorów pokroju Szumowińskiego ze swoimi szwagrami i instruktorami narciarstwa. Mało tego, agresywny klient lub sprzedawca będzie mógł używać siły wobec innych w imię walki ze srandemią, a w razie sądu próbować zasłonić się tymi przepisami. Lekarz czy szpital zabijając Tobie Wyborco kogoś bliskiego poprzez nieudzielenie pomocy na czas lub złe jej udzielenie bo srandemia, też się tym przepisem zasłoni. I nic im wszystkim nie zrobisz, bo poseł Woźniak z innymi idiotami czuwa nad Tobą.

Ma to sens (, #IP 4002af56a8) Odpowiedz

Po prostu chodzi o stołki mianowanych urzędasów

Bóg, Honor i Ojczyzna (, #IP 6c39f32f34) Odpowiedz

Przy każdej możliwej sytuacji odwołanie do wartości chrześcijańskich, patriotycznych, lokalnych itp. Udział w mszach świętych, uroczystościach, akcjach patriotycznych, przedstawieniach itp. itd. A ja się zapytam Pana Posła Grzegorza Woźniak Gdzie jest w tym Bóg ? Gdzie jest w tym Honor ? Gdzie jest w tym Ojczyzna ?

To nie wiesz? (, #IP ee552f9739) Odpowiedz

Bóg jest wszędzie. Performersi wtykali tam nawet flagę polską w programie Kuby Wojewódzkiego.

Obserwator (, #IP 354fd8f0ca) Odpowiedz

A może im się HONOR pomylił z HONORARIUM ?