Wiadomości z Garwolina

61 mandatów nałożyła grupa SPEED

Dodano:
garwolin - 61 mandatów nałożyła grupa SPEED

69 skontrolowanych pojazdów, 61 nałożonych mandatów karnych na kierowców, zatrzymano 2 prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjny - to wynik tygodniowej akcji garwolińskiej grupy SPEED.

Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji policjanci „drogówki” skontrolowali 69 pojazdów, nałożyli na kierujących 51 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę oraz kierowcę, który prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

REKLAMA:


Ładna pogoda i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrócając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na terenie całego powiatu garwolińskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rutynowa kontrola policji jakich wiele, no i dobrze. Gdyby nie fakt co uczyniła policjantka...:-) (, #IP 283ef20eeb) Odpowiedz

Nie „fiknijcie” po obejrzeniu filmu bo uznają zawał serca jako COVID-19:-((( Policjantka w maseczce była tak nieogarnięta bo to chyba wszystko przez maseczkę, albo blondynki policjantki są takie mądre inaczej i sprawdziła alkomatem pasażera, a nie kierowcę, który miał auto tzw. anglika z kierownicą po prawej stronie. https://twitter.com/i/status/1306303110734909442 Ja pie*/rdo*/lę ale jaja...!:-))) Przepraszam za w/w niecenzuralne słowo, ale tak Polacy wyrażają swój zachwyt po obejrzeniu filmu.