Rozrywka | Kultura Garwolin

Odpust i dożynki w Miętnem

Dodano:
garwolin - Odpust i dożynki w Miętnem

W niedzielę 13 września parafia pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Miętnem przeżywała odpust i dożynki parafialne.

Niedzielne świętowanie rozpoczęła uroczysta parada bryczek i pojazdów konnych. O godzinie 12.00 została odprawiona Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. Radosław Kacprzak - wykładowca WSP w Radomiu oraz kapelan Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, w czasie której m.in. zostały poświęcone wieńce dożynkowe z Miętnego, Michałówki i Krystyny.

Po eucharystii odbył się przepiękny koncert organowy w wykonaniu Józefa Wawra i Jadwigi Wawer. Usłyszeć można było pięć utworów. Koncertowi towarzyszyła recytacja "Zamyślenie o krzyżu" w wykonaniu aktorki Haliny Łabonarskiej.

REKLAMA:


Po koncercie odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie boiska do piłki plażowej. By nadać temu wydarzeniu rangę zaraz po otwarciu boiska zostały rozegrane mecze pomiędzy Kołem Gospodyń z Miętnego, a Kołem Gospodyń z Krystyny. W drugim meczu spotkali się strażacy z OSP Miętne i Rada Parafialna.

W obchodach uczestniczył starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki. Szczególne podziękowania Starosta kieruje do organizatorów, ks. kanonika Jerzego Janowskiego, Kół Gospodyń Wiejskich oraz do rolników i hodowców za pełną poświęcenia pracę i trud jaki włożyli, by na naszych stołach gościł chleb, a także do woźniców, którzy tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie.

zdjęcie: Starostwo, Koło Gospodyń Wiejskich w Krystynie


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 22

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.