Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 13 września 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 13 września 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.7 września 2020 r.

Substancja ropopochodna rozlana na drodze powiatowej w Żelechowie

Po godzinie 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o substancji ropopochodnej rozlanej na drodze powiatowej w miejscowości Żelechów. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlewiska. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastęp OSP oraz jeden zastęp PSP.

8 wrzesień 2020 r.

Zdarzenie drogowe w Rębkowie

Po godzinie 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rębkowie, gdzie samochód osobowy którym podróżowały dwie osobowy wpadł do rowu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu dopływu prądu w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Łukówiec
Po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łukówiec, gdzie samochód osobowy, którym podróżowała jedna osoba wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu drzewa blokującego dostęp do poszkodowanego oraz ewakuacji osoby z pojazdu..W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

9 wrzesień 2020 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie

Po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Garwolinie, w którym uczestniczył samochód osobowy i rowerzysta. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rowerzyście, którego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

11 wrzesień 2020 r.

Zdarzenie drogowe w Starowoli

Przed godziną 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Starowoli, gdzie motocykl wpadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu jednośladem. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


12 wrzesień 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Sokół

Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sokół, gdzie samochód osobowy, którym podróżowała jedna osoba wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego w pojeździe mężczyzny i wraz z zespołem ratownictwa medycznego ewakuacji go na noszach do karetki. W akcji trwającej prawie trzy godziny uczestniczył jeden zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

13 wrzesień 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Rębkowska

Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Rębkowska, gdzie motocykl uderzył w barierkę oddzielającą pas jezdni od chodnika. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji trwającej prawie godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem towarowym w Jaźwinach
Po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem towarowym na przejeździe kolejowym w miejscowości Jaźwiny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu samochodem osobowym, którego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp JRG i dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.