Wiadomości z Garwolina

Anna Liszewska z ZS nr 2 nagrodzona w konkursie Opiekun Stypendysty

Dodano:
garwolin - Anna Liszewska z ZS nr 2 nagrodzona w konkursie Opiekun Stypendysty

Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na „Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych. Dziś zwycięzcy, a wśród nich m.in. Anna Liszewska z ZS nr 2 w Garwolinie, odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik praca z uczniami szczególnie uzdolnionymi, wśród których są laureaci programów stypendialnych realizowanych przez samorząd Mazowsza, zasługuje na uznanie i nagrodę. – Na Mazowszu mamy wspaniałych pedagogów, dla których praca z uczniem jest swego rodzaju misją. To ludzie z pasją i ogromną wiedzą, którzy potrafią w młodych ludziach wzbudzić chęć do nauki i poszukiwania wiedzy. Są zaangażowani, wyrozumiali, ambitni i opiekuńczy, a swojej pracy często poświęcają prywatny czas. Obserwując naszych stypendystów musze przyznać, że ich oddanie młodym ludziom przynosi znakomite rezultaty.

Do trzeciej edycji konkursu „Opiekun stypendysty 2019/2020” samorząd Mazowsza zaprosił nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało 108 kandydatów z całego Mazowsza. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów, którzy opiekowali się stypendystami uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ogólnokształcących (18 opiekunów), a także pracowali z młodzieżą w szkołach zawodowych (18 opiekunów). Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.


Lista nagrodzonych nauczycieli – Opiekunów Stypendystów.

MAZOWIECKI PROGRAM STYPENDIALNY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH-NAJLEPSZA INWESTYCJA W CZŁOWIEKA


Rejon ciechanowski
1. Pani Małgorzata Chojnacka- Szkoła Podstawowa im. S. Kostki w Opinogórze
2. Pan Mirosław Łabanowski- Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Mławie

Rejon ostrołęcki
1. Pani Ewa Niewiarowska- III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce
2. Pan Adam Rostkowski- Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej
3. Pani Elżbieta Stańczyk- I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie
4. Pani Izabela Żyłowska- Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

Rejon płocki
1. Pani Ewa Drozdowska- III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku
2. Pani Izabela Kaźmierczak- Szkoła Podstawowa im. W.S. Reymonta w Gąbinie

Rejon radomski
1. Pani Dorota Dróżdż- Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Pionkach
2. Pani Renata Jesionek- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Radomiu
3. Pan Paweł Kowalski- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J. Kilińskiego w Mogielnicy
4. Pani Aneta Łabęcka – Pasek- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu
5. Pani Dorota Ługowska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu
6. Pani Katarzyna Torzewska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu

REKLAMA:


Rejon siedlecki
1. Pani Izabela Piwowarczyk- Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Siedlcach

Rejon warszawski
1. Pan Łukasz Głaz- XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Warszawie
2. Pani Anna Korzeniecka- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim
3. Pani Mariola Łoczewska- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Batorego w Warszawie

MAZOWSZE – STYPENDIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH


Rejon ciechanowski
    1. Pani Ewa Joanna Borawska - Zespół Szkół nr 1 w Płońsku
    2. Pani Małgorzata Duło - Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
    3. Pani Renata Honczar - Zespół Szkół nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku
    4. Pan Andrzej Kraszewski - Zespół Szkół nr 1 Technikum nr 1 w Płońsku
    5. Pani Dorota Sobocińska - Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
    6. Pani Anna Świerczewska - Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
    7. Pani Joanna Zimolzak - Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie

Rejon ostrołęcki
    1. Pani Monika Mulawka - Zespół Szkół Powiatowych w Łysych
Rejon płocki
    1. Pani Dorota Waszczeniuk - Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie

Rejon radomski
    1. Pan Robert Jurek - Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Rejon siedlecki
    1. Pani Anna Liszewska - Zespół Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie

    2. Pani Elżbieta Replińska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
    3. Pani Elżbieta Rukat - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem

Rejon warszawski
    1. Pani Joanna Biskup - Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce
    2. Pan Daniel Dąber - Zespół Szkół  Licealnych i Technicznych nr 1- Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie
    3. Pani Paulina Gajda - Zespół Szkół nr 21 w Warszawie
    4. Pani Magdalena Polak - Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1- Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie
    5. Pani Hanna Stachera - Technikum dla Niewidomych w Laskach

*podział ze względu obszary zasiągu lokalnych MCSDN

zdjęcie: ZS nr 2


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.