Rozrywka | Kultura Garwolin

Zobacz Resztki w Galerii Kotłownia

Dodano:
garwolin - Zobacz Resztki w Galerii Kotłownia

Do 5 października w Galerii Kotłownia w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie można oglądać wystawę Tomasza Ryfy. Wrocławski artysta zaprezentował swoje rzeźby, a wystawę zatytułował ''Resztki/Leftover'.'

Wernisaż wystawy odbył się 11 września. W przestrzeni galerii zagościły rzeźby wykonane tradycyjną techniką rzemieślniczą i z naturalnych materiałów: metali szlachetnych i gliny. Spośród pięciu obiektów eksponowanych w galerii jeden był dziełem ceramiki, cztery pozostałe to obiekty wykonane z metali. Największa gabarytowo praca to obiekt ze skorodowanej, zardzewiałej blachy o miękkich, obłych kształtach.

Tomasz Ryfa podczas wernisażu tłumaczył, że chciałby, aby jego prace przemawiały samą formą, by oglądający nie próbowali ich „przyporządkować”, nazwać ani kojarzyć ze znanymi sobie przedmiotami.
Natomiast Luiza Kondej – kustosz galerii – podkreśliła, że w przestrzeni Kotłowni stosunkowo rzadko pokazywane są prace rzeźbiarskie, tym bardziej cieszy fakt, tej wystawy.

REKLAMA:


Tomasz Ryfa – urodził się w Kłodzku w 1982 r. Jest absolwentem Liceum Plastycznego o specjalności Meblarstwo Artystyczne. W latach 2003-2009 studiował na Wydziale Rzeźby ASP we Wrocławiu. Dyplom obronił w pracowni profesora Christosa Mandziosa. Obecnie prowadzi pracownię realizacyjną z zakresu rzeźby i wzornictwa dla twórców i projektantów z Polski i zagranicy. W pracy twórczej zajmuje się rzeźbą kinetyczną, rejestracją ruchu oraz sił kształtujących. Przykłada wagę do tworzenia w zgodzie z naturą materiału i praktyką rzemieślniczą. Jest autorem projektu i współwykonawcą Pomnika Konnego Tatara RP w Gdańsku.

Najważniejsze wystawy:
Wystawa poplenerowa, Kellokoski, Finlandia 2007
Podwodny Wrocław, Browar Mieszczański 2009
Miasto Gwiazd, Centrum Sztuki Performer, Żyrardów 2011
Rytuał, Teorie Spisku, Hostel Piaskowy, Wrocław 2014
Rytułał, Artefakty Dworzec Świebodzki, Wrocław 2015
Water, Fluid of Life, Plitvice, Chorwacja 2019
Water, Fluid of Life, Karlovac, Chorwacja 2019
Ekspozycję Resztki/Leftover można oglądać do 5 października. Wstęp jest bezpłatny.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.