Wiadomości z Garwolina

Zmiana organizacji ruchu na S17 w Ostrowiku

Dodano:
garwolin - Zmiana organizacji ruchu na S17 w Ostrowiku

W piątek wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na ok. 400-metrowym odcinku budowanej drogi S17 w miejscowości Ostrowik, na obwodnicy Kołbieli. Samochody mogą poruszać się już po dwóch jezdniach trasy.


Dwie jezdnie od Lublina do Góraszki

Od lipca kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie na obwodnicy Kołbieli w ciągu budowanej drogi S17 (ok. 8,7 km), a także na odcinku od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska (ok. 15 km). Jedynym miejscem, gdzie trasa się zwężała do jednej jezdni, był ok. 400 metrowy odcinek drogi w miejscowości Ostrowik.
W piątek przed południem wykonawca udostępnił ten fragment drogi, dzięki temu kierowcy mogą przejechać dwiema jezdniami od Lublina do węzła Góraszka. Chwilowo na obu jezdniach na tym odcinku (w kierunku Warszawy oraz w stronę Lublina) ruch odbywa się jednym pasem. Jest to związane z pracami porządkowymi w pasie rozdziału i likwidowaniem przewiązki między jezdniami. Wykonawca planuje zakończyć prace w weekend i wówczas udostępnione będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

REKLAMA:


Ograniczenie prędkości
Przypomnijmy, że na odcinku obwodnicy Kołbieli i od obwodnicy do węzła Lubelska nadal trwają prace poza ciągiem głównym trasy. Dlatego zgodnie z tymczasową organizacją ruchu obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Zniesienie tego ograniczenia będzie możliwe po uzyskaniu przez wykonawcę pozwolenia na użytkowanie drogi ekspresowej, co planowane jest w IV kwartale tego roku. 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Tirowiec (, #IP b2fea1918b) Odpowiedz

Moze naprawicie (GDDKIA) drogę serwisowa pomiędzy lipówkami a miętnym przy przejściu dla zwierzyny jest dziura na dziurze a przecież jeżdżą tamtędy autobusy PKS po tym jak rozebraliscie zjazd na miętne.