Wiadomości z Garwolina

Jubileusze par małżeńskich z gminy Parysów

Dodano:
garwolin - Jubileusze par małżeńskich z gminy Parysów

16 września 2020 roku w gminie Parysów obchodzone były jubileusze złotych, diamentowych, żelaznych i kamiennych Godów. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-70 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Parysowie w intencji jubilatów, gromadząc rodzinę, przedstawicieli rządu, samorządu gminnego oraz mieszkańców. Jubileusz miał bardzo podniosły charakter. Eucharystię sprawowali proboszcz parafii ks. Kan. Włodzimierz Tendorf, wikariusz ks. Gabriel Mazurek, który wygłosił też kazanie pochwalające wspólne i zgodne pożycie małżeńskie oraz wikariusz ks. Piotr Łyczewski. W imieniu parafii ks. kan. Włodzimierz Tendorf złożył jubilatom serdeczne życzenia.

Następnie jubilaci zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Bohaterów uroczystości i zaproszonych gości powitała kierownik USC Agnieszka Ponceleusz.

Kilka ciepłych słów skierowała do jubilatów wójt Bożena Kwiatkowska:- Złote i diamentowe gody to okrągła, rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Za to wszystko drodzy jubilaci przyznane zostały wam przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Następie głos zabrała senator Maria KocL – Podziw należy się małżonkom, którzy tyle lat wytrwają ze sobą, którzy swoje życie położyli na tych trzech ołtarzach i potrafili przejść przez wszystkie momenty swojego życia razem, w wielkiej radości, wielkim szczęściu, bo to wielkie szczęście ma w życiu każdego miejsce…

Życzenia złożył też poseł Grzegorz Woźniak – Państwo polskie dokłada starań, żeby dbać o polską rodzinę i robimy to, staramy się od kilku lat wspomagać tak, żeby państwa doświadczenie szło w parze z pomocą, którą możemy dać młodym ludziom.

Anna Kaszuba, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego skierowała do Jubilatów słowa: – Medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, to jest medal, który zajmuje bardzo szczególne miejsce w odznaczeniach państwowych. Jest przyznawany przede wszystkim dwojgu ludziom, którzy swoim życiem stanowią wzór do naśladowania i dają radość i dumę swoim rodzinom…
Aktu dekoracji dokonali: senator Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, wójt gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, ks. kan. Włodzimierz Tendorf, przewodniczący rady gminy Marek Bogusz.
Po oficjalnej ceremonii dostojni jubilaci zostali zaproszeni na recital w wykonaniu organisty parafii Parysów Piotra Filipka.

REKLAMA:


W tym roku jubileusz świętowało 29 par.
50 lat przeżyli ze sobą:
Marianna i Kazimierz Bryłka
Halina i Jan Całka
Elżbieta i Ryszard Foryś
Elżbieta i Stanisław Kaczmarczyk
Jadwiga i Tadeusz Kadej
Maria i Zygmunt Kierzkowscy
Zofia i Marian Król
Marianna i Stanisław Kuszpit
Marianna i Henryk Możdżonek
Janina i Jan Mucha
Aniela i Antonii Oskroba
Marianna i Tadeusz Piłka
Zofia i Zbigniew Rychlica
Krystyna i Jan Rżysko
Kazimiera i Bolesław Santorek
Henryka i Ryszard Zadrożny


Ponad 60-lat przeżyli ze sobą:
Cecylia i Józef Zawadka
Cecylia i Stanisław Zawadka
Teresa i Stanisław Biernat
Zofia i Jan Badurek
Leokadia i Paweł Dziugieł
Krystyna i Stanisław Laskowscy
Stanisława i Bernard Całka
Janina i Jan Łubian
Stanisława i Henryk Mazek
Krystyna i Stefan Mróz
Marianna i Zdzisław Piłka
Janina i Bernard Brzyżek

70 lat przeżyli ze sobą:
Marianna i Władysław Szubińscy
W uroczystości oprócz szanownych jubilatów udział wzięli m.in. senator Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, wójt gminy Bożena Kwiatkowska, skarbnik gminy Elżbieta Mucha, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Ponceleusz, przewodniczący rady gminy Marek Bogusz, ks. kan. Włodzimierz Tendorf, ks. Gabriel Mazurek, ks. Piotr Łyczewski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie Katarzyna Nomirska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parysowie Edyta Brzezek, organista Parafii Parysów Piotr Filipek.

Po części oficjalnej dostojni jubilaci zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze: wspólny poczęstunek oraz miła chwila wspomnień, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, odśpiewanie gromkiego „Sto lat”. Były gratulacje, medale, statuetki, upominek w postaci obrazu Matki Bożej Parysowskiej, publikacja książkowa o Parysowie, pamiątkowe dyplomy, róże, życzenia oraz tort i tradycyjna lampka szampana.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 61

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.