Garwolin Sport

Biegiem do końca lata. Wystartowało Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Dodano:
garwolin - Biegiem do końca lata. Wystartowało Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Ponad 100 osób wzięło udział w pierwszym biegu IX edycji Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. W nowym miejscu, bo tym razem na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie, młodzi i dorośli miłośnicy biegania rywalizowali o miejsca na podium, pokonywali samych siebie, a co najważniejsze czerpali z tego ogromną radość. Kolejna okazja do wspólnego biegania już w październiku.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości uczestników w imprezie mogą wziąć udział dzieci już od przedszkola, młodzież i dorośli.

Każda z ośmiu dotychczasowych edycji rozpoczynała się w kwietniu „Biegiem do wiosny”. Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła rozpoczęcie rywalizacji wiosną, dlatego dopiero teraz biegiem pod hasłem „Pożegnanie lata” wystartowało IX Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Nowe otwarcie odbyło się także w nowym miejscu – po raz pierwszy zawodnicy biegali wokół zbiornika retencyjnego w Garwolinie.
W niedzielne popołudnie na trasie pięciu biegów znów pojawiły się całe rodziny. W sumie wystartowało ponad 100 zawodników w różnym wieku. Rywalizacja była niezwykle zacięta w każdej kategorii wiekowej. Jedni walczyli o miejsca w klasyfikacji, inni pokonywali własne ograniczenia, osiągając życiowe wyniki na mecie.

REKLAMA:


Bieg główny na 5 km wygrał Adam Makulec z czasem 18:03. Drugie miejsce zajął Robert Makulec – 18:50, a trzecie - Grzegorz Pałysa 19:25. Najlepsza wśród kobiet była Iwona Oleksiak – 20:33. Drugie miejsce na podium wywalczyła Justyna Kalińska – 21:38, a trzecie - Monika Jasińska – 23:55.
O wygraną mocno rywalizowali zawodnicy w kategorii 50+. Najszybszy był Marek Zieliński z czasem 19:27 (czwarta lokata w klasyfikacji generalnej). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Paweł Jasiński – 20:17, a trzeci był Wojciech Lidzbarski – 20:46. Pierwszą kobietą w kategorii 50+ była Joanna Włodarczyk – 27:25, a druga na metę wbiegła Hanna Wiśnicka – 28:36.

Do ostatnich metrów walczyli najmłodsi amatorzy biegania. W sumie w czterech biegach wystartowało ponad 70 dzieci. W najmłodszej grupie wiekowej triumfowali: Zuzanna Turek, Michalina Makulec, Helena Jasińska oraz Jakub Oleksiak, Błażej Śliński, Jakub Pielak. W drugiej grupie miejsca na podium zajęli: Bartek Pieniak, Szymon Michalec, Wojciech Pielak oraz Aleksandra Ślińska, Tosia Masny i Gabriela Moch. W kolejnym biegu najszybsi byli: Piotr Lis, Mateusz Rutkowski, Ryszard Makuch oraz Wiktoria Gruszczyńska, Maja Kozłowska i Izabela Mikulska. Ostatni bieg zdominowały dziewczęta. Wygrała Gabrysia Michalec, przed Rozalią Winek i Karoliną Kałaską. Daniel Ruta był jednym reprezentantem chłopców w tej kategorii wiekowej.

Kolejny bieg w ramach IX Grand Prix Ziemi Garwolińskiej już październiku, a następne w kwietniu i maju 2021 roku.

Klasyfikacja generalna zostanie utworzona na podstawie punktów zdobytych w trzech najlepszych biegach danego zawodnika. Wygra ten, kto będzie miał na swoim koncie najmniejszą liczbę punktów, ponieważ punkty w poszczególnych biegach będą przyznawane według systemu: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2 punkty itd. Na zwycięzców całego cyklu czekają puchary i nagrody rzeczowe.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 156

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.