Wiadomości z Garwolina

Prof. Ryszarda Chazan: ''Nie wolno zamykać ludzi w czterech ścianach''

Dodano:
garwolin - Prof. Ryszarda Chazan: ''Nie wolno zamykać ludzi w czterech ścianach''

- Nie wolno zamykać ludzi w czterech ścianach. Zakazy opuszczania domu, wyjazdów na działkę czy wchodzenia do lasu z rodziną były absurdem, który nigdy nie powinien się powtórzyć – powiedziała w wywiadzie dla medonet.pl prof. Ryszarda Chazan z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


14 września na portalu medonet.pl pojawił się wywiad z prof. Ryszardą Chazan, którego tematem było to jak wmanewrowano nas w zdalne życie.
Prof. dr hab. n. med. Ryszarda Chazan to absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1977 roku pracownik Akademii Medycznej (potem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego). Pracownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii na stanowisku profesora zwyczajnego,. Specjalista II st. w dziedzinach: choroby wewnętrzne, kardiologia, choroby płuc, alergologia. Wcześniej pełniła też rolę kierownika Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii (2000-2014), Prodziekana Wydziału Lekarskiego oraz Konsultanta województwa Mazowieckiego w dziedzinie choroby płuc (1990-2014). Członek wielu ministerialnych komisji oraz międzynarodowych towarzystw.

- Nie rozumiem na jakiej podstawie prawnej nieuzasadniony strach ma pozbawiać młodzież edukacji - mówi prof. Ryszarda Chazan o decyzji zamknięcia szkół, którą Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło w pierwszych miesiącach pandemii. - Nie było przecież ciężkich zachorowań wśród młodzieży i dzieci - izolacji wymagały raczej osoby w wieku podeszłym z czynnikami ryzyka.

REKLAMA:


-Od kilku miesięcy uczestniczymy w tragicznym spektaklu. Pomysł FIO i EDU-Klaster o tworzenia tzw. baniek szkolnych w celu ograniczenie kontaktów nauczycieli z dziećmi jest absurdalny – mówi w wywiadzie dla medonet profesor.

Ryszarda Chazan krytycznie wypowiada się też na temat karania za brak maseczek.
Jak tłumaczy prof. Chazan, nie ma żadnych naukowych dowodów, że noszenie maseczki zabezpiecza przed zakażeniem. - Pokazały to analizy porównawcze danych z Belgii i Holandii, gdzie w jednym kraju był obowiązek zasłaniania ust i twarzy, a w drugim nie - liczba zakażeń chorych i zgonów były porównywalne. Mimo to uważam, że powinno się zachęcać społeczeństwo do zasłaniania ust i twarzy, zwłaszcza w transporcie publicznym, w placówkach ochrony zdrowia.

- Przekierowanie służby zdrowia na zwalczanie koronawirusa kosztem innych chorób od początku wzbudzało mój największy sprzeciw -
mówi i apeluje o jak najszybsze "odmrożenie" dostępu do lekarzy specjalistów .

Cały tekst przeczytacie Państwo tutaj: https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,prof--ryszarda-chazan-o-koronawirusie-i-lockdownie--trudno-mi-uwierzyc--jak-latwo-odgornymi-decyzjami-udalo-sie-zatrzymac-caly-swiat,artykul,27167777.html

zdjęcie: FB Ryszarda Chazan


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Młodzie 40+ (, #IP a537927223) Odpowiedz

Dalej media ryja banie starszym ludziom, a starsi ludzie nas atakują słownie statystykami..dziś zaraziło się ..tyle, a tyle osób...