Wiadomości z Garwolina

81. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Dodano:
garwolin - 81. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

27 września o godzinie 10.00 w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego zostanie odprawiona msza w intencji bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Po nabożeństwie delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem AK na Skwerku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na uroczystości zapraszają starosta garwoliński Mirosław Walicki i burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.


Polskie Państwo Podziemne, działające w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie z uwagi na rozbudowane struktury, które objęły całe terytorium II Rzeczpospolitej (a nawet wychodziły poza ziemie przedwojennej Polski) oraz zakres prowadzonych w konspiracji prac. W różnych krajach działały mniej lub bardziej liczne organizacje konspiracyjne, ale nigdzie nie stworzono podziemnego państwa z jego rozbudowanymi konspiracyjnymi strukturami i agendami – wojskowymi i cywilnymi. PPP nie ograniczało się do bieżącej walki z okupantami, ale prowadziło także w szerokim zakresie prace przygotowawcze na okres „przełomu” (powstania powszechnego) oraz na okres powojenny. Bardzo duży nacisk położono na akcję tajnego nauczania na wszystkich szczeblach od szkół podstawowych po uniwersytety.

Za początek Polskiego Państwa Podziemnego przyjęto datę 27 września 1939 roku, kiedy utworzono Służbę Zwycięstwu Polski, przekształconej później w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową. Od 1998 roku Dzień Polskiego Państwa Podziemnego obchodzony jest 27 września. Z tej okazji Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki i Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak zapraszają do udziału we mszy świętej w niedziele, 27 września o godz. 10.00 w garwolińskiej kolegiacie, po której będą składane kwiaty pod pomnikiem poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Gołąb Garwolin na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

https://m.youtube.com/watch?v=E3VuPueVn7Y (, #IP 99ff113d79) Odpowiedz

Polak nie jest bity w ciemię. Każdy czas ma swe podziemie... I ajentów z Garwolina. Przyjdzie czas na ruchy mas. Chłop na chłopa też by wlazł. Bo to nie ich, durna wina, że głosują na Krowina. Federaści brunatne maści. Przyjdzie Kryska, dajmy pyska.

https://m.youtube.com/watch?v=fQoJbokcP48 (, #IP ea6782437e) Odpowiedz

To do was, komuniści z konfederacji. Śpiewa młodzież polskiej racji.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Antifa_w_Polsce (, #IP 5102eb032d) Odpowiedz

Czas na koń, Ferdek rajstfuj? Oj, czas. Oby Cerber, pies Charona, laską z njeba kochał was. Mam nadzieję... na palm Azji. Dla cienizny zabawienia, wałach spaślak, z chudym mózgiem pośród biedokfederastów, warty... w kasztan bezpieczeństwa z filmu Szpital Przemienienia. W Garwolinie, mieście poŻydowskim, zbombardowanym przez hitlerowskich faszystów nie pozwolimy, na marsze brunatnych karłów, niedomyłów sztuki kochania itp. rasistowskie braunówno. Jakby co, dzwonimy po wóz asenizacyjny MPO z armatką wodną. Ścieki gorejące czeba szambem gasić. Jako doradca kobiecych wdzięków opodatkowania i francuzko-pruski rusak, z zawodowej money-przezorności nasłuchuję siurper starwydmuszka Korkardka, jak demagogicznego pojebomnimbusa. Z pojegoględamy populistycznym się nie zgadzam ale upośledzonych mizoginów, warto kochać dla samej idei równości. Bo nie da się, zaprzeczyć, śpiochopatycznych prowokatorów świrowajajania bez empatii, i jemu podobnych ajentów sterowanego zamętu, NIE da się bez empatii Lekarza psychiatry skutecznie leczyć. Moim zdaniem popierają go, (w dzieciństwie wykorzystani przez księży pedofilów) , maminsynkowie . Każdy  kapłon to ci powie zdybany na cito. Niedorozwinięci społecznie chłoptasie odreagónwujący impotencję i upośledzenia zdolności pokojowego współistnienia. Zainfekowani autoerotyzmem casualiztyk zazłyszanych i dawno nie na czasie . Smakosze, we własne usta wkładania, co wydali rapujący cap z pajacanowa, na kolejnej, udawanego oszołomstwa politycznego, brunatnej fali.  Barbara maniiacy między męskiego szowiniziania, krovin jęzorem nawykłym do wylizania cudzej tacy. Otumanieni smugą cienia januwsiowego bajdurzenia. Każdy znawca tematu przyzna. Pośród fanatyków takich polityków intelektualnie bezpłodny onanizm oralny to nie pierwszyzna. Alegorycznie małpując alogiczne brednie Mickeygo, symulują istnienie niezależności własnych światopoglądów. W temacie robienia wielbłądów jucznych z okłamywanych filiokrytycznym bełkotem, prawiczków tucznych, . Niejako na pustynnej drodze pustosłowia ich schizofrenicznej kariery w  poliwtykowaniu kapuś-cianym, to prymitywne poganiacze naiwnego krowiniszołomstwa Jakoby bacowie portfeli  owieczek wiatrem halnym przewietrzanych. A przeca, że do tego natura już stworzyła rogate barany. Jeszcze gorsze niż bagno kacze. Czy to wieś, czy byle miasto, życzę: Na pohybel wszystkim konffetirasistom. Niech, bub, humus, włoszczyzna, jedynie ocali, ajentów centrali! Warto zarwać nockę, aby w sieci prześledzić, nieformalne korupcjogenne, powiązania ze stalinofilami na Lini otwockiej.  3CIA Rzesza upadła, Beria w grobie, a wy Czornvikomuchy jak on tobie ?

Realista (, #IP 354fd8f0ca) Odpowiedz

Ale odlot. Po czym to tak ? Chętnie pobiorę....

Ja (, #IP 5284e06108) Odpowiedz

A trzeba mieć maseczki czy nie trzeba? Bo organizator nie napisał...