Wiadomości z Garwolina

Miasto Garwolin przygotowuje się do wdrożenia PPK

Dodano:
garwolin - Miasto Garwolin przygotowuje się do wdrożenia PPK

Garwolin przygotowuje się do wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W Urzędzie Miasta odbyły się w ubiegłym tygodniu spotkania z pracownikami urzędu oraz jednostek podległych dotyczące funkcjonowania i wdrożenia PPK - dobrowolnego gromadzenia oszczędności emerytalnych.

Pracownicze Plany Kapitałowe to w założeniu powszechny program dodatkowego oszczędzania środków na emeryturę, który ma obejmować wszystkie osoby zatrudnione. Podstawowym obowiązkiem każdego pracodawcy, w tym jednostki sektora finansów publicznych, jest terminowe utworzenie PPK, rozumiane jako dokonanie wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK oraz zawarcie umów składających się na PPK, to jest umowy o zarządzanie PPK oraz umowy o prowadzenie PPK. Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych jest rozłożone w czasie i trwa od 1 lipca 2019 roku. 1 stycznia 2021 do programu dołączą jednostki sektora finansów publicznych, czyli m. in. jednostki samorządu terytorialnego.

REKLAMA:


W trosce o bezpieczeństwo finansowe pracowników, urząd miasta zorganizował spotkania z pracownikami urzędu i jednostek podległych, by rozwiązać wszelkie wątpliwości i przekazać rzetelne informacje o korzyściach płynących z udziału w PPK. Spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.